Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Segítség! Elkezdtem mosódió+mo...

Segítség! Elkezdtem mosódió+mosószóda kombinációval mosni, de nem lesznek puhák hanem inkább " szárazak" a ruháim. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Az igazsághoz hozzátartozik ,hogy a lakótársam nem hajlandó mosódióval mosni, így felváltva használjuk a gépet és egyszer dióval egyszer vegyszeres mosószerrel. Lehet ,hogy ez rakódik le a ruháimra? Ecettel szoktam öblíteni, némi illóolajjal. Arányokat mondanátok ,hogy ti miből mennyit tesztek? Ecet hány dl, mosószóda hány kanál stb. Köszönöm!
2011. aug. 27. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
6 szem mosódióhoz,kb.1 evőkanálnyi mosószódát adok.az őblítőtartályt kb.félig öntöm 10%-os ecettel vízzel hígítom.A mosószódát felhígítom vízzel,a diókat is beáztatom egy kis időre és az áztatóvízzel együtt teszem a mosógépbe.Ha kemény a víz akkor több szódát tegyél,hogy lágyítsa a vizet.
2011. aug. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Neked egyáltalán nem lesznek durva tapintásúak a ruháid? Kipróbálom azért így is, nem akarom feladni ha már elindultam ezen a környezetbarát úton :)
2011. aug. 27. 22:42
 3/4 A kérdező kommentje:
ja!..és a fertőtlenítés? pl.: fehérneműknél hogyan oldjátok meg?
2011. aug. 27. 22:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítésre oxigénes fehérítőt használok(bioboltban kapható)ami fehérít és fertőtlenítő hatása is van.Elvileg lehet kapni bioöblítőt vagy mosóparfümöt,ezeket még nem próbáltam.
2011. szept. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!