Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyatej az immunitásért...

Az anyatej az immunitásért felel, a tápszer meg minden vitamint tartalmaz. Nem lenne érdemes tápszereznem is?

Figyelt kérdés

tekintve, hogy rém "színtelenül" táplálkozom. nem eszem zöldségeket, néha gyümölcsöt (ami elvileg felér azzal, mintha csak csokit ennék egyesek szerint, mert csak gyümölcscukor van bennük)ritkán eszek főtt ételt, leginkább vaj meg kenyér néha felvágott.

vitaminkészítményeket nem szedek, ill vettem DM-es olcsó terheseknek és szoptatósoknak javasolt vitamint, dehát az DM márkás és olcsó, nem tudom mennyit ér..


2014. jún. 30. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyagiak miatt eszel így, akkor a tászerezés már csak azért sem lenne praktikus, mert az is drága.Szerintem nem lenne sok értelme, bár nem írtad, hogy mennyi idős a baba.

Én inkább megpróbálnék "színesebben" táplálkozni, bár elvileg az anyatejben minden benne van ami kell a babának, szóval az a legjobb neki, és a te vitamin tartalékaid ürülnek.

2014. jún. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

A tápszerben nincs sem természetes vitamin, sem egyéb természetes tápanyag. Mindent mesterségesen állítanak elő. Sőt! Ahány tápszergyár, annyiféleképpen. Ezért van olyan baba, aki a "tökéletes" tápszerre is allergiás lesz.

Inkább változtass az étkezési szokásaidon és szoptass.

2014. jún. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejben benne van minden vitamin. A baba ugyanugy elveszi ami neki kell mint a terhesseg alatt. Te viszont total leepulsz igy, probalj nemi zoldseget legalabb enni!
2014. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tápszer helyett inkább szedj terheseknek és szoptatós anyáknak való vitamint. Pl:gravida. Amúgy az anyatej mindig a gyermek igényeinek a legmegfelelőbb, a Te szervezetedből vonja el a vitaminokat. Ha nem táplálkozol megfelelően akkor magadon fogod észre venni, hogy fáradt vagy, kimerült stb. Ill. Vasat érdemes szedni még.
2014. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

de arra gondoltam napi egy alkalom tápszer, így talán sokáig elég, nem kell folyamatosan venni.

amúgy a baba állapota születéskor, idézem a jelentést: "közepesen táplált". ennyit arról, hogy elveszi magának amit kell..


lehet vicces, de akkor ha ÉN enném??? próbából már megvettem

2014. jún. 30. 16:51
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

ha kibontod akkor 3 hétig tárolhatod. szerintem nem jön ki a napi 1 adag.


véleményem az, hogy ha valaki annyira nem képes, hogy normálisan, egészségesen táplálkozzon terhesség és szoptatás alatt, az pont ugyanúgy veszélyezteti a babáját mint ha dohányozna a feje fölött zárt térben.

tényleg nem számít a babád egészsége? miért a mű szarokat veszed, miért nem veszel zöldséged és eszed meg? nem lehetsz te sem valami egészséges ha vajas kenyéren élsz, nem akarod látni felnőni a gyerekedet?

tudom kicsit durva így leírva, na de azért csak belegondolsz a következményekben és nyilván te is ide jutsz?


egyébként mi az oka? nincs pénz vagy nem szereted?

2014. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

alapból nincs étvágyam, nem betegség, ilyen típus vagyok, minden étkezés nálam erőltetés, "muszájevés" .örülök, ha magamba préselek valamit pl egy péksütit


így tehát próbálom máshogy szervezni, hogy a baba ne szenvedjen hiányt.

2014. jún. 30. 17:00
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Ne haragudj kedves 6-os, de gondolkodhatnal, mielott igy leoltasz valakit! En is szoptatok, es ugyanez a problemam, mint a kerdezonek. En is azert adok neki tapszert is, hogy tenyleg jusson egy kis vitaminhoz. Es en is kb. vajas kenyeren elek. Es hogy miert? Mert kis tulzassal barmi mast eszek, a gyerekem uvolt a hasfajastol! Egy keves paradicsomot engedek meg magamnak a szendvics melle, gyumolcsot pedig szinte semmit. Igyekszem rengeteget inni legalabb, nem dohanyzom, semmi karos szenvedelyem nincsen. Csak hat nem ehetek semmit, mert akkor szenved a picikem. Akkor en most rossz anya vagyok?
2014. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki tápszert, ha szeretnél, semmi baja nem lesz tőle. Sokan úgy csinálnak, mintha a tápszer méreg lenne. Ha, Te ettől megnyugszol, adj neki.
2014. jún. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as: ugyanígy vagyok én is :( ki is írtam egy kérdést, mert parizeres kenyéren élek kb annyira fáj a hasa MINDENTŐL a babámnak :( az emésztésem romokban kb 4-5 naponta tudok nagy wc-zni... a babának már kb mindent kipróbáltam biogaia, infacol.. :(
2014. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!