Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szerintetek sok ez 19 evesnek...

Tomi198965 kérdése:

Szerintetek sok ez 19 evesnek 178 cm magas es 92 kg, és legalab leakarok fogyni 88kg legalab hogy lehet ezt leghamareb elerni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 2. 21:39
 1/8 anonim válasza:
Szia szerintem sok 178cm hez. De 90 napos diétával pár kilót fogysz vagy az egész étrended alakitsd át egészségesre
2015. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90 napos csak arra jó, hogy utána visszahízz. Neked életmódváltásra van szükséged.
2015. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Yehudina ***** válasza:
Először hadd kérdezzem meg, hogy magyar vagy? Esetleg külföldi diák? Csak az iszonyatos helyesírási hibáid miatt lennék rá kíváncsi.
2015. máj. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Harmadiknak: generációs probléma, nem kell hozzá külföldinek lenni.


Amúgy a kérdésre a válasz: nincs olyan, hogy leghamarabb. Én személy szerint hízásra sajnos genetikailag hajlamos vagyok, de nekem ezek jöttek be:

1. egészséges, tudatos étkezés. Napi ötször, lehetőleg mindig ugyanabban az időpontban. (NEM megpakolt tányér és repeta! Kellemes adag, ami 2-4 óra alatt átmegy a szervezeteden. Reggelire sem.) És este 8 után ne egyél semmit. De ha már 6-kor megejted a vacsorát, az még jobb.

Sok zöldség, gyümölcs, minimális vagy 0 szénhidrát. Cukros dolgokat kerülni, ha nagyon édességet akarsz, 1-2 kocka étcsoki, bár a gyümölcs megfelelőbb helyette.

2. eddz! Nem kell nagyban gondolkozni, nem a világmegváltás a cél. Fokozatosan kezdd, először keveset, majd emeld. Guggolás, felülés, futás, fekvőtámasz. Ezt otthon is tudod csinálni, de nézz utána a helyes módszernek, mert lehet benne sérülni, ha rosszul csinálod. Esetleg kardiózz. Jól átmozgat és neten is vannak személyi edzők által készített videók.

Ha csak fogyni akarsz, izmosodni nem, akkor a futás a legideálisabb. Az mindent leszed rólad és csak szálkásodsz tőle.

3. csodát ne várj! A hosszútávú súlycsökkentés és megtartás lényege a fokozatosság és a türelem. Ne 2 hét alatt várd a csodát. Ha szerencsés vagy és jól csinálod, akkor 1-2 hónap alatt már lesz foganatja. Csak utána ne ess vissza és lazulj el.

4. Amúgy a nevedből kiindulva, valószínűleg fiú vagy: a koroddal és a magasságoddal a 80 kiló reálisabb lenne.

5. Ha van pénzed, a személyi edző csodát művel. De ha csak 1-2 alkalomra van, egy gyakorlatsort már kapsz, útmutatásokkal azalatt, amit aztán magad is csinálhatsz otthon.


Mindent bele! :)

2015. máj. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sargakapszula.hu


Töltsd le, olvasd el. Ingyenes. Az utolsó válaszolóval meg ne foglalkozz, mert totál sötét. Meg az elsővel se.

2015. máj. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem csak 19 évesnek, MINDENKNEK sok.

A testtömeg indexed 29, 25 fölött elhízott valaki, 30 felett pedig súlyosan elhízott.


Te a súlyosan elhízott kategória alatt vagy egy kevéssel.


Ha 88-ra lefogysz, az nem elég, LEGALÁBB 77-ig le kell menned (tehát 15 kg-t veszteni) hogy a normál kategóriában legyél. hagyd abba a cukros üdítőket, a cukros kajákat, igyál vizet és táplálkozz egészségesen. És kezdjél el sportolni. Ez a megoldás, hogy ne légy dagadt.

2015. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

#5: Gratulálok csibefalat. Azt tudjuk, hogy olvasni már tudsz. Amúgy kamatoztattad is a leírtakat? Vagy az már nem ment?

Majd ha felsőfokú tanulmányokat folytattál sportokból, és van képesítésed is, akkor beszélgethetünk és nevezhetsz sötétnek. Addig csak egy ostoba tahó vagy. Csókoltatlak.

2015. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7:


Elég elszomorító, hogy ilyen szakokat indítanak egyetemeken, mikor ennek egyszerűen közismert, alap műveltséghez hozzátartozó dolognak kellene legyen. Ráadásul ha kijössz akármilyen nevetséges "sport" egyetemről, és olyanokat mondasz, hogy este 6 után ne egyen semmit, akkor tegyél egy szívességet a társadalomnak, és azon nyomban égesd el a diplomádat. Köszi.


A gyümölcsöt úgy ahogy van kerülheti, mivel semmilyen hasznos tápanyag nincsen benne, csak cukor. Tudod miért, "csibefalat"? A műtrágya miatt. 1996-ban a gyümölcsök már több, mint 60%-al kevesebb vitamint/egyéb használható tápanyagot tartalmaztak, mint a műtrágyázás előtt. 1996 óta pedig eltelt néhány év. Ha gyümölcsöt akar enni, akkor azt CSAK akkor, ha édességre vágyik. Egyébként semmi értelme. Ugyanígy a zöldségnek se, vitamint nem visz be vele, rost forrásnak viszont jó.


Vitamint ma már csak multivitamin készítményekkel lehet bevinni, legalábbis megfelelő mennyiségben.



A fekvőtámasz és egyéb hülyeségek valóban beválnak (bár nem tudom, kinek, én még nem láttam ilyet), viszont egyáltalán nem a legalkalmasabbak a zsírégetésre, mivel ellenállás nélkül egyáltalán nem dolgoztatják meg az izomzatot annyira, amennyire kellene. A kardió és a futás (ami ugyebár kardió, sebaj, kis csibefalatom) beválhat, de egyetlen szót sem ejtettél a fehérjéről, ami nélkül a teste lebontja az izomzatát főleg ilyen mozgásformák végzése közben, és még szarabbul fog kinézni, mint dagadtan. :)


Személyi edzőre pedig semmi szüksége, hiszen a legtöbb pont olyan hülye idiótä, mint te vagy.



Egyetemi végzettség? Erre? Minek? Javaslom te is olvasd el azt a könyvet, hogy legyen valami fogalmad arról, amiről makogni próbálsz.



Remélem nem valami személyi edzőként, vagy dietetikusként dolgozol... isten őrizze meg azokat a szerencsétleneket, akikkel te sarlatánkodsz. Még hogy "felsőfokú tanulmányok" (nem merted leírni, hogy főiskola, mi? Még csak nem is egyetem. :) ), meg "képesítés"... inkább töröld ki vele, haver. Csókoltatni meg a tanáraidat, meg a szüleidet, akik ekkora bärmot neveltek belőled.

2015. máj. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!