Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hiba volt ezt meglépnem? Úgy...

Hiba volt ezt meglépnem? Úgy érzem más kiút nem volt. SSRI.

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú ideig tartó stresszes időszakodon vagyok túl. 1 éven keresztül jártam az orvosokat extra fáradtság, kimerültség, hasfájás miatt. A nyaram rá ment, nem derült ki semmi, hogy mi volt a probléma. Aztán elkezdődött egy újabb egyetemi év. Fokozódtak a tüneteim, olyannyira, hogy nagyon sokszor rosszul lettem, már-már pánik érzés is elkapott, azt láttam magamon, hogy nagyon hirtelen fogyok. Elkaptam egy betegséget, amiből 6 hét után se tudtam kijönni. Zöld hasmenés, - 4 kg. Orvosoktól lehető leghamarabb szerettem volna segítséget kapni, de az lett az eredménye, hogy teljesen besokalltam és a szervezetem összeomlott. Nem sok minden választott el a kórháztól. Enni a stressz miatt már egyáltalán nem tudtam, az orvosok nem tudták megmondani mi van, mindegyik más betegséget diagnosztizált nálam..

Közbe persze a lelki dolgok; egyedül maradtam, elveszítettem az egyetemet,milyen felelősséggel jár ez, mit gondolnak rólam az egyetemen?, mit gondolnak a szeretteim, hatamlas önutálat, teljes céltalansá, és ráadásul a barátnőm, amikor kezdtem kicsit is javulni, közölte velem, hogy már nem azt érzi, amit régen.

Közelednek az ünnepek, és lélekben is és fizikailag is kezdtem feladni a harcot, a büszkeségem még tartotta bennem a lelket, hogy menni fog minden, de továbbra is rendkívül szorongtam és senkinek éreztem magam. El kellett mennem orvoshoz, hogy ne legyen csúnya vége az egésznek, legalább enni tudjak,ünnepeket ne töltsem korházba. Írt fel SSRI-t, amitől jobban érzem kicsivel magam, persze a tünetek kijönnek... pár napja szedem csak. Kicsit bűntudatom van, hogy ezt megléptem, de tényleg úgy érzem muszáj volt, mert teljesen egyedül maradtam a dolgokkal, nincsenek haverjaim akikkel megosszam. Véleményetek?


2015. dec. 13. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor is bűntudatod szokott lenni, ha a fejfájásodra fájdalomcsillapítót veszel be? Vagy hibáztatod a féllábút, aki mankót használ? Az is mesterséges dolog, tulajdonképpen ugrálhatna is...

A depresszió betegség, ami kezelést igényel. Szedd a gyógyszert rendesen, biztos mondták, hogy hosszabb időbe beletelhet, amíg igazán kiderül, hogyan hat nálad. Akkor lehet módosítani, váltani ha kell. Járj vissza kontrollra!!!

Minden családtagod és barátod örülni fog, ha visszanyered a régi önmagadat.

2015. dec. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Korábban kellett volna...
2015. dec. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Molyember ***** válasza:
Bűntudatod van, mert gyógyszert szedsz? Ember...
2015. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Az SSRI-k hatékonysága enyhe és közepes mértékű depresszió kezelésénél a mai napig vitatott."

[link]

2015. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem, és az nagy gond, ha hamar érzem a lazító hatást?
2015. dec. 14. 00:10
 6/8 anonim ***** válasza:
más módon kellene levezetni a feszkót, mondjuk sporttal... az nem biztos, hogy baj ami most történt veled..csak most látod annak.. ha ennyire nagy a nyomás rajtad az egyetem miatt, akkor tanulj valami szakmát lehet még jobban is jársz vele... a gyógyszert csak rövid ideig alkalmaznám a helyedben( tűzoltásnak megfelel) ha jobban leszel dobd ki a pcsába, mert ettől fog függni az életed, és ebben látod majd a megváltást... magadtól kell helyre jönni ...a helyedben terapeutát keresnék és jól kidumálnám magamból a dolgokat!
2015. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
46%
Vigyázz, mert a legújabb generációs SSRI szerek is rendkívül nagy zűrzavart okoznak az agy biokémiájában. A főhatás csak 3-6 hét múlva jelentkezik. A mellékhatás elkeserítő! Antidepresszáns kezelés első 10-18. napjában következik be a suicidiumok /öngyilkosságok/ 60%-a. Ebből, több, mint kell sikeres.Kérlek keress más elfoglaltságot a most nagyon "divatos" depresszió ellen!
2015. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Jó, ha azt is tudod, kérdező, hogy tartós vagy végleges szexuális diszfunkciót és érzelmi tompultságot okozhat. Azaz, ha elhagyod, akkor is fennmaradhat. Szerintem nem éri meg.
2016. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!