Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Át szeretnék állni az egészség...

Át szeretnék állni az egészséges életmódra (étrend+edzés sb) Ehhez kellenének tippek, tanácsok. Valaki? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok 165 cm és kb 45 kg. Nem mondanám magamat kövérnek egyszerűen csak szeretnék egésséges és fitt lenni. Kivűl és belül is. :)

Heti 2*járok táncolni + a heti 3 tesi. Szeretnék emelett is valami edzést beiktatni.

Az étrendemet pedig tövestűl meg akarom változtatni. Hiába van úgymond "jó" alkatom, nem igazán eszem egészségesen. Gyorséttermekbe is néha járok, a csoki pedig napi társam :D

Tudom ez nem jó viszont imádom az édességeket és az a szar hogy enni is imádok :)

Tudnátok ajánlani olyan étrendet amit ha betartok akkor úymond egészségesebb lehetek? Edzésterv is öhet, tulajdonképpen bármi evvel kapcsolatos dolog :)

Előre is köszönöm...



2016. márc. 14. 18:33
 1/4 Anyád Gibbonja :D válasza:

Van facebook, youtube,instagram google... csomó minden, ahonnan többet megtudhatsz, csak nyitott szemmel kell járnod.

Nem lehet mindent leírni ide, mert sok mindenről van szó, ha tényleg komolyan gondolod az egészet, akkor írj privátot aztán ott tudok segíteni, ha van konkrét kérdésed! :)

2016. márc. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a heti 5 sport a te korodban eleg

ha ugy erzed tul sok energiad van, akkor szalj le a buszrol 1-2 megalloval elobb es gyalogolj


etkezesi tanacsban etkezesi tanacsadot tessek megkerdezni, mert ahany ember, annyi tipus


hiaba irom neked, hogy feherjet feherjevel egyel ha te szenhidrat tipus vagy


vannak taplalkozasi tipus tesztek, egyik ilyet a bocsiviki oldalan talalod, ingyenes, de csinalj meg tobbet is hogy kideruljon mik azok az etelek amik szamodra elonyosek es mik amik nem azok


a csoki = cukor = fuggoseg

sajnos a cukor ugyanolyan fuggoseget okoz mint a nikotin vagy az alkohol, lehet hogy viccesen/furcsan hangzik, de ez a szomoru igazsag


szinte gyerek vagy, a tested most barmit kibir, de eljonnek a huszas harmincas evek es az amit most teszel a testeddel, amit most beleraksz "kaja" neven, az lehet hogy kesobb egy csunya betegseget eredmenyez, inzulin rezisztencia, hormonhaztartas rendellenesseg, stb.


dicseretes az elhatarozasod, csak igy tovabb, de inkabb szakemberek velemenyet kerd ki, olyanoket, akik tanultak a temaban, nem holmi random idegenek a GYIKon akik irnak ezt-azt.


barcsak nekem jutott volna eszembe 14 evesen ez ami neked...sajnos nem...kozepsulis eveimben iszonyuan szenvedtem a tulsullyal, hajzsirosodassal, pattanasokkal, kesobb menzi rendellenessegekkel, koros izuleti fajdalmakkal stb.

sajnos csak 30 ev felett jott meg az eszem es radikalis valtozasokat hoztam az eletemben es most ertem el arra a szintre, hogy jol erzem magam a boromben es kicsattanok az egeszsegtol


irto nagy szerencsed van hogy neked ez ilyen fiatalon jutott eszedbe!

2016. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rágd meg az ételt rendesen, mennél pépesebb és mennél több nyállal keveredjen. A táplálék az csak is szerves eredetű, tehát a műkajákat kerülni kell.

Ha ezt a kettőt mindig szem előtt tartod, akkor már tettél valamit az egészségedért!

2016. márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon sokat segítettek. Gondoltam hogy a neten nézzek ilyen étrenddel kapcsolatos dolgokat csak az a baj hogy nem tudom hol kezdjem, mik a fontosabbak.

Ha ilyen oldalakat tudtok mondani azt meg köszönném

Mégegyszer köszi mindenkinek, így legalább már eltudok indulni :)

2016. márc. 17. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!