Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A behozott déligyümölcsök...

A behozott déligyümölcsök közül csak a citrus féléket permetezik be gombaölő vegyszerrel vagy mindet, pl. (kivi banán)?

Figyelt kérdés
2016. márc. 21. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Az a folyadèk a banánon etilèn, egy èrèst segítő növènyi hormon, nem gombaölő. Zölden szedik le, mert csak úgy szállítható ès utóèrlelik.
2016. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
a kintről behozott citrusféléken található kis matricán van egy kód, azzal jelölik hogy permetezett e és egyebek. interneten utána lehet nézni a kódoknak.
2016. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

meg is találtam.


[link]

2016. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Az elsőnek:

az etilén forráspontja -103,7 C fok, ezért nyilván nem lehet ez a banánon lévő folyadék. (Bár a többi stimmel abból, amit írtál, tényleg etilénnel érlelik a banánt).

Én is töprengtem már ezen, h. mi lehet. Ha elvetjük azt az ötletet, hogy kicsit beáztatják, hogy a súlya növekedjén, akkor csak az érlelés során kerülhet oda, vagy egyszerűen lead sok vizet a banán, és mivel nylon zacsko boritja, nem tud elparologni addig, mig ki nem rakják a pultra.

2016. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az etilén az gáz halmazállapotú, és nem mérgező, igaz gombaölő hatása sincs.

A narancsot és mandarint lepermetezik, a többit nem tudom...

2016. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A citromot is. Ezért vagyok kiakadva azon, hogy egy csomó sütibe reszelgetik a citromhéjat. És azt gondolják, nincs azzal semmi gond. Anyukámat nehéz volt meggyőzni róla anno, hogy márpedig nagyon nem jó a citromhéj.

Ja, most látom, a kérdező csak a gombaölő hatást említi a kérdésben, de azért lényeges a téma, mert nem egy egyszerű vegyszerről van szó, amit nem túl egészséges megenni, hanem ez egy kifejezetten rákkeltő hatású anyag!


Ha valaki nagyon ragaszkodik a citromhéjhoz (én mondjuk eléggé utálom az ízét), akkor vagy biocitromot vegyen, és annak a héját reszelje le, vagy mostanában már sok boltban lehet kapni reszelt citromhéjat. Ezek nem tartalmaznak gombaölőt.

2016. márc. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Általában mindet.

De ha hálós kiszerelésűt (és nem lédiget) veszel rá is van írva a csomagolásra, hogy Imazalil szerrel kezelt. Ez miatt nem penészedik meg a boltban, hűtés nélkül a citrom, vagy a banán.

Természetesen a kimérős termékeken is rajta van, csak annak nincs egyedi csomagolása, amin kötelező lenne feltüntetni.

Amúgy vízoldható a vegyszer, és alapos keféléssel egybekötött hosszú folyóvizes öblítéssel állítólag meg lehet szabadulni tőle.

2016. aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!