Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mindennapos kézfertőtlenítő...

A mindennapos kézfertőtlenítő használatától lehet valami baja a bőrömnek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nagyon rá vagyok szokva a kézfertőtlenítő használatára, minden nap legalább kétszer használom, ha nem többször, de az átlag a kettő. Egyébként ugyanígy vagyok a kézmosással is, tehát mindig az első dolgom, ha hazaérek, hogy kezet mossak, stb, de amikor erre nincs lehetőségem, akkor kézfertőtlenítőt használok. Egyszerűen mániám a kezem higiéniája. Nos, és hogy ettől a kézbőrömnek lehet-e valamilyen problémája, például hogy kiszárítja stb? Egyébként ezt a tubusos, kinyomós kézfertőtlenítőt használom,a HiGeent, ami baktérium-, gomba- és vírusölő. 70% etilalkohol, glicerin, illetve A- és E-vitamin van benne. A válaszokat előre is köszönöm!

2016. jan. 30. 13:29
 1/3 gömbicica ***** válasza:
75%

nem régen olvastam, hogy a sima szappanos kézmosás is ugyan olyan hasznos.

ez jó pénzbeszédés!

a bőrnek biztosan nem tesz jót.


inkább vegyél természetes szappant, az nem árt a kéznek.


megjegyzem, ez már betegség, ha állandóan ilyen kényszered van :( :(


egy vödör koszt pedig mindenkinek meg kell enni!régiek mindig ezt mondták :)

2016. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez valóban már a kényszeres cselekvés kategóriájába tartozik, amihez persze a folyamatos agymosás is hozzájárul. Nemcsak, hogy kiszárítja a bőrt, ne a normál bőrflóra elpusztításával teret enged a sokkal veszélyesebb és nehezen kiirtható mikroorganizmusok elterjedésének.
2016. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ha purellt használsz akkor max még hidratált is lesz a bőröd :D sztem az a legjobb
2020. jan. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!