Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A NEM bio citrom belsejét...

A NEM bio citrom belsejét nyugodtan lehet enni, csak a héjját nem?

Figyelt kérdés
A gombaölő szereket tudom, hogy nem lehet teljesen lemosni a citrusok héjjáról, amivel kezelik őket, de ha a héjja nem kell nekem, akkor azért nyugodtan lehet enni a belsejét, vagy beszivárog?

2014. okt. 15. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Bingó!!! Kitaláltad.

A belsejét bátran meg lehet enni, nem szivárog át a cucc és még egy megfigyelés: sok helyen csak megmossák, megtörlik és bátran belereszelik a süteménybe, gyógyitalokba, stb. Csak azt nem sikerült kiderítenem, a bio-citrom név alatt árult gyümölcs kezelve van, vagy sem.

2014. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezeletlen citromot lehet vásárolni az Aldiban. Rajta van a tájékoztató. A kezelt citrom belseje természetesen fogyasztható, a héja nem.
2014. okt. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a héjja is fogyasztható, csak van benne cucc, annyi mennyiség, ami még nem feltétlenül káros, vagy határérték alatt van, de van


nem vagyok benne biztos, hogy benne ne lenne cucc ugyancsak, csak még annál is kevesebb, de nem nulla

2014. okt. 15. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilván a belsejével nincs probléma, a külső héjban lévő maradványok akkor jelentenének hosszabb távon problémát, ha kg számra fogyasztanád.Ez nyilván nem így van...
2014. okt. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
éppen emiatt kérdezem, hogy bármennyi is beszivárog-e, mert egy citromevő versenyt szervezünk, és kérdés, hogy szükséges-e biocitromot venni, vagy jó a normál
2014. okt. 17. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!