Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Kovaföld (szilícium-dioxid),...

Kovaföld (szilícium-dioxid), mi az igazság?

Figyelt kérdés
A Perui kovaföldet úgy reklámozzák,hogy "felszívódó" szilícium-dioxidot tartalmaz,ami beépül a szervezetbe ezzel erősítve a csontokat.Valamint a belekből eltávolítja a "rossz " baktériumokat,és felszívja a gyulladásos folyadékokat.Miközben az élelmiszeripar E551-néven használja ugyan ezt az anyagot emulgálószerként.És azt állítják,hogy teljes mértékben kiürül a szervezetből,mondván,hogy a szervezet ebben a formában nem tudja hasznosítani a szilíciumot.Olyan ember válaszát várom,aki nem internetes honlapokról idéz reklám szövegeket,hanem aki tényleg ért a témához.

2016. jún. 1. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyészként annyit tudok hozzátenni, a SiO2 nem oldódik savban (gyomor), csak kugban, inkabb melwgwn. Állitólag a kísérő ásványok hasznosak ebben a készítményben. Bennem is felkerült ez a kérdés. A csontoknak meg kalcium és D vitamin kell, nem ertem, miért erősítené a szilucium.... Nekem gyanús, de vki azr mondta, h jo. Mar nem emléxem, miert szedte. Talán immunerosites miatt. De az nem egyértelmű, foleg, ha több dolgot szed az ember.
2016. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Földmunkásként annyit tudok mondani, hogy a táplálék az csak is szerves eredetű. Ha a föld emészthető lenne, akkor mi is nővények lennénk. Amire nincs szüksége a szervezetnek, azt salakanyagként kiüríti.
2016. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Perui kovaföldre fel van tüntetve,hogy 99,4%-ban szilícium dioxidot tartalmaz.A maradék százalékban vasat.A vas valóban hasznosulhat,de a szilícium szerintem nem.Azt sem értem,hogy egy ilyen vegyület milyen módon válogatná külön a "jó" és rossz baktériumokat? Nagyon lerántás szaga van ennek a dolognak.
2016. jún. 1. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden ilyen tudományos értelmezés "lerántásszagú"! Így vetetik meg a tömegeket, ezzel mérgezik az embereket. Az iskolák évről évre szarják ki a diplomásokat, akik már olyannyira szakosítva vannak, hogy képtelenek megérteni az embert, az emberi szervezetet!

A szervezetnek táplálékra és oxigénre van szüksége. Ha mindkettő megfelelő mértékben rendelkezésre áll, akkor a szervezet nyugalomban van. A táplálékérzetünk az megvan, de oxigénérzékelő szenzoraink sehol nincs a szervezetben.

Következtetés: Nem a ciliciummal, különféle vegyületekkel kéne foglalkozni, hanem a szervezet oxigéngazdálkodásával. Mert ha az oxigéngazdálkodás hibás, akkor borul fel a rendszer, képtelen megfelelően korrigálni a hibáit.

Ha sejtjeink nem képesek maradéktalanul ellátni feladatukat, és a maradékok halmozódva vannak, akkor beszélünk betegségről! Tudom ez nem ad a kérdésre választ, De az oxigénhiányban szenvedő agy kombinál hülyeségeket!

Minden ember a körnek egy cikkelyében él és gondolkodik, miközben azt hiszi hogy az a teljes kör

2016. jún. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

vetetik=vezetik, bocs elírtam!

Az oxigénhiányban gondolkodó diplomának csak az a fontos hogy mennél tömöttebb legyen a pénztálca, mennél vaskosabb gumikat tudjon koptatni az útjainkon. Ezért bármire képes, összefüggéseket vél felfedezni amivel megvezeti a hozzá nem értőket!

2016. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, csak elfogadom, az alábbi és az ehhez hasonló tanulmányokat. (Úgy tűnik a cikknek nincs marketing jellege)

Már régebbi a kérdés, de bízom benne, lesznek még válaszok a témában. A kovaföld szilicium tartalmát

lényegesnek tartom, de van más módja is a szervezet

szilicium hiányának pótlására.


[link]

Dr. Valló Ágnes belgyógyász, főiskolai adjunktus


:Semmelweis Egyetem Egészségügyi Főiskolai Kar Morfológiai és Fiziológiai Intézet

2016. jún. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tisztelt Dr Nő! Ami nem tegnap volt, az már elavult! Ma már az oxigéné a főszerep! Ha nem hiszi nézzen utána!
2016. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt oxigénes válaszoló. Kérem vegye figyelembe mások véleményét is, mert mindenkinek a véleményére kíváncsiak vagyunk.Tájékoztatom, hogy a fentieket nem a doktornő linkelte be, hanem egy válaszoló, akinek semmi köze nincs az egészségügyi ellátásokhoz. Figyelemre méltónak találtam a cikket, belinkeltem, és a szerzőjét aláírásként szintén. Valóban ez megtévesztő volt a válaszom utolsó része.

Az oxigén fontosságával tisztában vagyunk, az egyik fontos feltétele az életünknek, de az élethez nem csak oxigén kell.

2016. júl. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!