Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Bio margarin jó? Tudom, hogy...

Bio margarin jó? Tudom, hogy nem hidrogénezett, és ez jó. De pálmaolajat/zsírt tartalmaz, ami - a szakemberek szerint - emberi fogyasztásra nem is lenne alkalmas.

Figyelt kérdés

Pl. "Az eredmények szerint a repceolajjal és a szójabab olajjal összehasonlítva a pálmaolaj és a részlegesen hidrogénezett szójaolaj jóval nagyobb mértékben növeli az LDL koleszterin és az apolipofehérje B (a rossz koleszterint szállító fehérje) jelenlétét a szervezetben. A kutatók tehát nem ajánlják a pálmaolaj alkalmazását élelmiszeripari alapanyagként."

[link]


2010. máj. 7. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Olyan margarin nics, ami nem hidrogénezett, mert egyébkén olaj maradna. Sokkal egészségesebb, ha vajat használsz - természetesen csak mértékkel.

Viszont azt nem hiszem, hogy a különféle - tradicionálisan használt - olajok között lenne, ami igazán ártalmas, mert akkor az a népcsooport, ahol fogyasztják, már régen kiszelektálódott volna.

2010. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a margarin nem hidrogénezett, legalábbis a felírat szerint.

2010. máj. 7. 19:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Emulgeáló szer van benne="Az egyébként egymással nem elegyedő olaj és víz emulgeálószer segítségével látszólag homogén fázissá alakítható. " Szóval valami margarinnak kinéző,de furcsa állagú dologra számíts ha megveszed,de szerintem az íze elég gusztustalan lehet,meg a kinézete is.Én jobb szeretem a sima margarint.
2010. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az ízével nincs probléma, kifejezetten finom.

Nekem a pálmaolajjal van bajom benne.

2010. máj. 19. 19:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem emberi fogyasztásra való. Akármilyen margarin csak ártalmas lehet. Én pl. magamon is úgy látom, hogy a zsírégetéshez minél több többszörösen telítetlen zsírsavra van szükség, ebből a szempontból is, valamint a vércsoportdiétám szerint is (B-s vagyok)a leginkább nekem való olaj a lenolaj. Hidegen csak ezt használom és bevált. Kenyeret vagy süteményeket sem eszem, úgyhogy nincs is szükségem margarinra és azóta az érelmeszesedésem nagyon sokat javult.
2010. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jó, nekem viszont szükségem van margarinra. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de ezek közül keresem a legjobbat.
2010. jún. 17. 12:29
 7/10 anonim válasza:

Szia!

Én is kipróbáltam a kókuszzsírt. Most ,hogy kezd elterjedni az egészségtudatosság, sokan az egészséges életmódra vágyó emberek átveréséből húznak hasznot. (Pl. a spa méregtelenítő gépek nagy része nem méregtelenít, hanem az elektróda színezi be a vizet. Vagy a méregtelenítő tapaszok egy része a nedvesség hatására színeződik el. ) Tudom ,hogy azt írják a neten, hogy nem számít ,hogy 95% -ban telített zsírsavakat tartalmaz, mert a benne lévő szénláncok rövidebbek mint a többi olaj esetében, de ez nem számít. Mivel gyenge a szívem, egyből megérzem, ha felmegy a koleszterinszintem. Megettem 4 db kókuszzsírral készült bundás kenyeret, és nagyon felvitte. Majdnem rosszul lettem. Sokan nem érzik meg, mert nem mindenki ilyen érzékeny a koleszterinre. Konkrétan ez a legegészségtelenebb módja a sütésnek. A legegészségesebb olaj az extraszűz olívaolaj, viszont az sütésre nem alkalmas , mert hamar elfárad, és rákkeltő anyagokat bocsáthat ki. A legjobb ha lenolajat vagy napraforgómag olajat használsz. A lényeg ,hogy az olaj hőmérséklete ne haladja meg a 180 fokot, és soha ne használd több alkalommal az olajat. Én egyébként inkább főzök , vagy nyersen eszek mindent.

2011. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ah, Istenem!!! Mi köze a kérdésemhez és a margarinhoz a kókuszzsírnak meg az extraszűz olívaolajnak (ha már itt tartunk, a nem extra szűzben nyugodtan lehet sütni), meg a koleszterinszintednek?
2011. nov. 21. 14:03
 9/10 maci--laci válasza:
hahahha azt meg hogy hogy érzed a koleszterined? azt nem lehet érezni pupák XD johogy nem érzed a véred pontos összetételét .amugy meg ha koleszterintöl rosszul is vagy akkor az már trombozis XD vagy érelzáródás
2014. okt. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, esetleg erre tudod a választ? Vagy vki?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__120271..

2022. nov. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!