Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan tudnám elkezdeni a...

Hogyan tudnám elkezdeni a Paleo életmódot?

Figyelt kérdés

Itt tartok: 1 Holnaptól áttérek a sörivásról a száraz vörös borra!

2 Nem nassolok többet ha unatkozom!

3 Kerülöm a fehérlisztet, de akkor miből csináljak téliszalámis szendvicset? (Én nem ragaszkodom a péksütemények izéhez, idáig is csak azért ettem őket hogy ne érezzem magam mindig éhesnek.)

4 na ezt nem tudom ????



2017. febr. 15. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Sehogy. Felejtsd el ezt a Szendi féle ostobaságot. Nem kell a divatot követni.
2017. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem én Dr Molnár Zsolt tevékenységét figyelem már 25 éve, a kedvedért nem fogok leállni...
2017. febr. 15. 16:30
 3/13 anonim ***** válasza:
Melyik Dr -ét? A politikusét?
2017. febr. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem az állatorvosét az jobban ért a belekhez...
2017. febr. 16. 14:36
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes fokozatosan átállni. Először a feldolgozott ételek mennyiségét csökkentsd (minden, amiben tartósítószer, színezék, aroma, növényi olaj, cukor, szója van, a bolti tejtermékek és kenyér is ide tartozik), és barátkozz a zöldségköretekkel. Étolaj helyett használj zsírt, ne egyél cukrot. A téliszalámi sem a legjobb, de ha nagyon szereted, edd tojással és zöldségekkel.

Az alkoholtól sem ártana megválnod. Tudom, ez nehéz ügy, de nem jó megoldás, ha sör helyett naponta megiszol egy liter bort. Ritkán fogyasztva egy pohár vörösbor nem árt nagyon, de érdemes lenne hetente 1 dl-re korlátoznod.

Aztán ha már belejöttél, jöhet a tej-, glutén- és gabonamentes étrend.

És ne ess túlzásba, a paleo nem arról szól, hogy tömjük magunkat hússal. Kell az is, de normális mennyiségben, sok zöldséggel.

Én konkrétan nem paleózok, mert van pár ételfajta, aminek a kizárását a magam részéről nem tartottam indokoltnak, nekem nem okoznak gondot. Pl. paradicsom, paprika, borsó, zöldbab, néha egyéb hüvelyesek. Krumplit és rizst is eszek, de kis mennyiségben és nem minden nap.

2017. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már rájöttem hogy én sem paleózok, csak ki akarom zárni a 4 legkárosabb ételt italt mert azt meg fogom tudni csinálni...
2017. febr. 18. 15:53
 7/13 anonim ***** válasza:
A semminél az is jobb lehet. És mik ezek az ételek/italok?
2017. febr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az első a sör, amit most iszok, a második a fehérliszt, a 3. 4.-re meg a gyakori kérdések segítségével akaorok rájönni mit hagyjak el, de lehet hogy a kristálycukor...?
2017. febr. 20. 16:51
 9/13 anonim ***** válasza:
4-nek javaslom: étolaj és finomított növényi olajak.
2017. febr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legkárosabb ételek a vegyszerek. Minél több van belőlük egy ételben, annál károsabb.

Megjegyzem, az olaj és a cukorrépa is számos vegyszerrel érintkezik a finomítás eljárása során. Ezért egészségtelenek.

De a nádból vegyszermentesen is kivonható a cukor. És napraforgóolajból is van hidegen sajtolt. Ezek egészségesek.

A finomliszt önmagában nem káros, azzal csak az a baj, hogy kiszedik felőle azokat az anyagokat, amiknek köszönhetően jól meg tudnád emészteni, jól tudná a szervezeted hasznosítani.


Ettől függetlenül a kérdezőt én trollnak sejtem...

2017. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!