Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szűrt víz vagy ásványvíz?...

Szűrt víz vagy ásványvíz? Melyik az egészségesebb megoldás és miért?

Figyelt kérdés

2017. febr. 17. 02:59
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

A kérdésed olyan értelmes, mint: van egy sima, illetve egy metálfényezésű autó, melyik a kényelmesebb?

Azaz, ha annyival jellemezhető az egyik, hogy szűrt, a másik meg, hogy ásványvíz, akkor az összetétel, anyagtartalom nem derül ki, így nincs érdemi összehasonlításnak alapja...

2017. febr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
48%
A szűrt csapvízből a szűrő csak bizonyos anyagokat szűr ki. A palackozott ásványvizek valamilyen tartósítási eljáráson esnek át! Az a forrásvíz az egészséges, amelyik erdőben a földből folyik ki. De már az sem mindig, mert ha közel van szántóföld, az ott használt vegyszerek szennyezhetik a forrásvizet is.
2017. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Én a szűrt vízre szavaznék, persze nem mindegy, milyen a szűrő. Az ásványvíz se rossz, de abból is van sokféle, vannak összehasonlító elemzések, melyikben mennyi és milyen ásványi anyagok vannak, mennyi mikroorganizmus stb. A műanyag palackokból is kerülhetnek bele káros anyagok, ami a megfelelően szűrt víz esetén nem játszik.
2017. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
51%

Ásványvíz egy üzleti fogás semmi szükséged rá magyarországon .


Én nem bohóckodok szűrőkkel ,napi 2l t desztillálok le ,rakok bele 1g aszkorbin savat és megiszom . Persze nem kötelező a c vitamin csak nekem ajánlott. A szűrt ,desztillált víznek fényévekkel jobb a hatása ,már pár hét után nem fog tetszeni a csap,ásvány víz íze.

2017. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
Érdekelne a desztilláló készüléked! És az is, hogy mivel fűtöd?
2017. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
A desztilláláson már én is gondolkodtam, de egy 4 tagú család ivóvízigényét nehéz fedezni belőle, és a házi desztillálás elég macerás, helyigénye sem csekély.
2017. febr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
43%

Nem maceráns semmi és nincs nagy helyigénye. Ezt nyugdtan megvehetitek ,100% pozitív eladó német o ból áfa sincs .

[link]


Egyet viszont szögezzünk le a hozzá adott műanyag kancsót hajítsuk jó messzire mert deszt vizet nem azért csinálunk hogy utána keserű büdös poli propilién oldatot igyunk! Vagy veszel 14e ért egy üveg kiöntőt hozzá vagy 2l dunsztos üveget teszel alá (nagyobb nem fér) sajnos ha nincs pénzünk az üveg edényre akkor tákolni kell egy dokkolót a gépnek hogy alá tudjuk rakni az dunsztos üveget.


Ezt a gépet a juicertől is meg lehet venni "német" igazából mind kínai és nincs velük semmi baj csak ha magyarba veszed meg akkor 74 a gép +16 a kancsó tehát hülye leszel itt megvenni!


4 litert tudsz beleönteni kb 1l per órával dolgozik. Ahogy az emberek vízivását ismerem egy 4 tagú család sem iszik meg napi 4l vizet de ha igen akkor sem 4 óra alatt és semeddig nem tart újra tölteni.


Vagy vehetsz kettőt is ,ilyen olcsón lehet még én is veszek ,én még 45 ért vettem angliából és annak a kifolyó része és a felső része műanyag . Ennél már minden vízzel érintkező része saválló acél.


27Ft/l az áramszámla amit csinál ,és a gép elnyűhetetlen ,vegyszerezni sósavazni nem kell ,a dolgod hogy minden újratöltésnél egy ronggyal az alján lévő fehér masszát kitörlöd. Az aljára növő vízkő kimutatható hatásfokromlást nem okozott egy idő után saját magától felpattogzik és kitörölheted ,a párlási költség ekkor is 27-28Ft/l .


Szenet is lehet rakni a csőrébe ,azt is az akvárium boltba veszed fillérekért és nem a hivatalosan "hozzá árultat" ami 50x annyiba kerül.


Jó kis gép, egyedül a bemenő áram konnektorára kell vigyázni mert azt nem egészen gondolták át kici kínaiak .A fedő levételénél nagy eséllyel belecsöpöghet a víz ,ami nálam egyszer meg is történt fél órára az indítás után érte el a vízcsepp a csatoló belsejét és durrantott egy nagyot hogy az összes biztosíték kiment a házban . Akinek kell segítség bemutatom én hogy szigeteltem le elég egy bicikli belső darab gumi. :)

2017. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Utolsó, köszi a tippet! Csúcs vagy :)
2017. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Akkor még jó, hogy feltettem a kérdést. Szeretem, ha nem csak nekem segítség. :)


Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 19. 21:17
 10/29 anonim válasza:
19%
Desztillált vizet isztok ti beteg állatok!?
2017. febr. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!