Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Innom kell? Ásványvíz, szénsav...

Innom kell? Ásványvíz, szénsavas? Vagy sima csapvíz? Esetleg más megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyából itt olvastam hogy a striák, csíkok és narancsbőr eltüntetése lehetetlen, de halványítani lehet méghozzá úgy hogy naponta minimum 2 liter folyadékot iszunk. Ez ok, megtudom tenni semmi gond vele csak nem tudom, hogy mit igyak. Szénsavas vizet kell, vagy sima csapvíz?

És még egy kérdés: Ha ilyen sok vizet juttatok a szervezetembe attól megnő a pocim, nem ???


2009. márc. 17. 15:19
 1/3 anonim válasza:
2liter abszolúte nem sok ! ez ALAP mennyiség! ha nem ittál meg ennyit csoda hogy még egészséges vagy :) Az ember 78%víz és nem véletlenül, nagyon sok életfunkciót tölt be, pl méreganyagok transzferálása. stb. Ha egyszerre iszol meg ennyit akkor biztos megnől a pocikád, de ezt remélhetőleg minél jobban szét fogod osztani a nap során. Szénsavas víz nem tesz jót, azt kerüld, ha jó minőségű csapvíz folyik nállatok akkor azt nyugodtan fogyaszthatod, de a tisztított csapvíz a legjobb választás.
2009. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Hát hogy őszinte legyek eddig egy nap reggel egy csésze capucino és estefele pár korty sürített üditő, ennyi volt a folyadék számomra.

De elegem van a csíkokból és tudom hogy kell a szervezetnek ezért mától másképp lesz :)

2009. márc. 17. 19:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért ez a narancsbőr kérdés kissé bonyolultabb annál, mint hogy mennyi folyadékot iszok naponta. Szerintem nem is a folyadékhiány okozza elsősorban, hanem inkább a táplálékokból származó salak- és méreganyagokból keletkeznek ezek az elváltozások. Úgy hogy én a táplálkozás megváltoztatását, egészségessé tételét, pl. a túlzott húsfogyasztás csökkentését, a gyümölcsök, zöldségek előtérbe helyezését hangsúlyoznám.


Az sem igaz, hogy mindenkinek mindenképpen meg kell inni napi két liter vizet. Ez függ a mozgástól, a hőmérséklettől, a táplálék milyenségétől. (Az ételeknek is van jelentős víztartalmuk.)


Ha viszont iszunk, akkor én az alacsony ásvanyianyag-tartalmu palackozott vizeket választanám. A csapvízzel a legnagyobb baj a klórtartalma, ami öli a nélkülözhetetlen bélbaktériumokat (is).

2009. márc. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!