Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi a véleményetek Szendi...

Mi a véleményetek Szendi Gábor Paleolit táplálkozás című könyvéről?

Figyelt kérdés
Tényleg nem ehetünk gabonaféléket? Ez mennyire lehet igaz?
2010. máj. 24. 16:28
1 2
 11/13 soma1492 válasza:
74%

Hali!

Ha jót röhögtél már megérte! Megkérdeztem a páromat és helyesbítek zabkorpaliszt helyett zabpehelylisztet használ, bocs mindenkinek de a "szoftvert nem én írom" én csak a felhasználó vagyok a bambábbik fajtából. Én is a szivem miatt kell fogyózzak, amúgy én baromira szeretem a kenyeret meg a csokit cukrot tortát ilyeneket, lehet hogy gombóc arturt rólam mintázták! A gyengeség mit jelent izomgyengeséget vagy mit?

Itt egy kis recept vígaszképpen az elírásért:

Sós rúd (akár kenyér helyett)

40 dkg ZABPEHELYLISZT

5 dkg hántolt natúr napraforgómag

5 dkg szezámmag

5 dkg lenmag

1 evők anál só

1 kávés k anál szódabikarbóna

4 evők anál zsír

kb 1 kis doboz tejföl

összeöntöd az egészet, összegyúrod, kinyújtod, és éles késsel csíkokra vágod majd tepsiben 190-200 fokon 20-25 perc alatt ropogósra sütöd porlik mint az 10000 éves múmia és felzabálod, és naon finom!

2010. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A gyengeséget fáradtságra értettem,meg hogy nem tudok koncentrálni a nagyon szigorú diéta mellett, pedig mivel tanulok, nagyon kéne.

Köszi a receptet!

A zabpehelyliszt-pogácsa annyi, hogy 1 tojással + margarinnal (Liga), vízzel összegyúrod a zp.lisztet, finomabb, ha több a margarin. Én se vagyok egy főző-sütő zseni, de aki diétázik, annak érdemes ezt megtanulnia. :)

2010. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

soma1492:

A vérnyomásod a fogyás miatt állt helyre, nem a paleolit táplálkozástól.


Ettől függetlenül ha mázsaszám eszed a fehérjét és a zsírt, akkor ugyanakkor fogsz meghalni, csak nem magas vérnyomás okozta érrendszeri problémában.

a paleolit tudtommal a tejfölt is tiltja, de a szénhidrátot még jobban, pedig az általad leírt receptben (napraforgó-szezám-lenmag, zabpehelyliszt) van nagyjából 320g szénhidrát, ami egy paleo táplálkozásúnak úgy 1 heti javasolt adagja.


üdvözlettel: egy jelenleg 121, de ősszel még 141 kilós molekuláris biológus. Tökéletes laborral, normalizálódott vérnyomással, mindezt értelmes étkezéssel, némi mozgással és életmódváltással elérve. Nem pedig paloval, nyershús evéssel és a többi badarsággal.

2012. aug. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!