Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért kerül ilyen sokba az...

Miért kerül ilyen sokba az egészséges/bio táplálkozás? Miért ilyen drágák?

Figyelt kérdés
Persze, hogy nem vagyunk olyan egészségesek, ki bírná megfizetni az egészséges ételeket?Sajnos a rossz minősgű ételek olcsóbbak, és nem feltétlenül azért veszik mások a rosszabbat, mert sajnálják a több pénzt egészségre, hanem nincs pénze a jóra.Szerintem ez elég elkeserítő.
2008. jún. 21. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Hát igen,nagyon durva...én is egy ideig bio kaját ettem,de felhagytam vele,mert nem birta a pénztárcám.Meg a másik ok,h vannak gyümölcsök pl. a cseresznye,amikbe a bio sajnos kukacos...múltkor egy vagyont fizettem érte aztán meg se tudtam enni...:( azt hittem visszaviszem és hozzávágom a zöldségeshez...úgyhogy inkább nem bio gyümit,zöldséget eszem,de abból többet+még szedek külön vitaminokat is.Sztem igy el lehet lenni,aztán ha befejeztem a sulit és végre sok pénzem lesz,megengedhetem magamnak a biot remélem.
2008. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem egyáltalán nem drágább az "egészséges táplálkozás" Persze ha mindent a biopiacról szerzel be akkor otthagyhatod a pénztrácád valóban. Ajánlok néhány tippet:


-zöldséget, gyümölcsöt mindíg csak szezonálisat vegyél, kistermelőtől, piacról, ha csak lehet. Jó minőségű és nem drága.

-oliva olaj helyett, próbáld ki a hidegen sajtolt napraforgó olajat, fele annyiba kerül.

-Teljes őrlésű rozs és búza kenyeret kapsz a LIDL áruházban, olcsóbb mint a fehér kenyér! nem viccelek.

-nagyáruházakban olcsóbbak a jó minőségű tésztafélék, hüvelyesek is.

-vannak vizsont olyan dolgok amit csak a "bioüzletekben" lehet megkapni: barnarizs, tönkölyliszt, más gabonák, finomítatlan pelyhek, stb... Ezekre viszont szerintem ne sajnáld a pénzt mivel kevesebbet is eszel belőlük, tehát visszaszámolva mégse drága.

-nagyon jó minőségű környezetbarűt kozmetika, tisztító szerekeket meg a DM-ben kapsz, sajátmárkásat.


Írj privi üzit nekem, hogy szerinted mi szükséges még az egészséges életmódhoz, lehet tudok tippeket adni, mit hol szerezzél be.

2008. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1%
Tszta hülyeség!!! Biománia jeszusom mitől lenne egészségesebb PL: egy bio cseresznye mert nincs lepermetezve huu de az azért van hogy egészségesen nagy legyen ízletes....stb stb de le lehet róla mostni szóval semenyire nem egészséesebb a bio életmód !!! és tudom apá azt evett.... de ugyan olyan mint: egy kocsival akkor is el tudsz indulni ha poros meg akkor is ha tiszta!!! És csak pénz lehúzás át*asszák az embereket nem gyengén lehet bio nak kiirva aszt sehol semmi csak a csomagolása más... Jesszusom ilyen hülyeségeket......nah jó csáóó
2008. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
De amúgy ha a kertben termesztel gyümit, zöldséget, az is bion nem?
2008. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
A kertben, saját magad termesztett zöldség, gyümölcs, ezeket valóban bionak lehet mondani. A bio termékek azért drágábbak mert nincsenek vegyszerezve, emiatt az össztermés nagy %-a valószínűleg eladhatatlan, tönkremegy, stb. Többért kell adni a többit hogy valamennyi vissza is jöjjön. Szerintem.
2008. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kedvescimbora válasza:
70%

Nekem nem kerül sokba mert én magam megtermelem. Ha viszont nem biot termelnék az is ugyanannyiba kerülne. Így aztán bolond lennék mérgezni magamat és családomat.

üdv.

2008. nov. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!