Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tudtok tippeket adni egy...

Tudtok tippeket adni egy táplálkozás életmódváltáshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnék javítani a táplálkozási szokásaimon. Ehhez kellene segítség, fogyni kellene egy 15 Kilót, illetve picit magasabb a vérnyomás is, nyilván a kettő össze is függ.


Elköltöztünk nagyobb városba így már sokkal szélesebb a kínálat, mint előtte ahol éltünk porfészek, ott nagyon nehéz volt bármiféle étrendet is követni, ha egyszer nem kaptam meg semmit.


Szóval olyanokra gondolok mi ehető, mi nem, mit mire lehet kicserélni. Kenyér, tészták, rizs, húsból mit. Milyen zöldségek, milyen gyümölcs.


Folyadékból csak vizet iszom, régen hatalmas mennyiségű üdítőt ittam, de már egy éve csak vizet iszom, azt nem volt nehéz megoldani, akárhol lakik az ember, víz van, az üdítőt meg nem kell megvenni és annyi.


Pl. életemben először bulgurt tudtam venni, nem csak a TV-ben láttam ahogy eddig. Csináltam mellé csirkepörköltet, a megszokott rizs vagy nokedli vagy tarhonya után nagyon jó volt a bulgurral is.

De hát azért az egészséges táplálkozás az valahol nem itt kezdődik még mindig. :D


2017. szept. 5. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Huhh, amiket én eszek, fogyáshoz, szálkásításhoz: (170 cm vagyok és 54 kiló, 3-4 kilót akarok ledobni)


Edzés szerintem esetedben is elkerülhetetlen. Én hetente járok konditerembe, 3-4szer lenyomok 2-3 órát egy héten, egyszerre kardiózok és végzek kisebb súllyal erőnléti edzést. Ha fogyni akarsz, elkerülhetetlen a mozgás.


Szóval amit eszek :) pl. barnarizs, kuszkusz, csirkemell, pulyka, sonka, mozzarella sajt (light), tojás, hal, tésztákból bioboltban találsz 50% szénhidrátcsökkentett, én nemrég vettem spagetti tésztát 400 ftért, és alig van ch tartalma :) Ezenkívül nagyon jók a szaffis termékek, ha főzőcskézni akarsz, pl én imádom a tésztás dolgokat, és a lángost, így vettem szaffi lángoslisztet, nagyon finom lángost hoztam össze belőle. Amiket leírtam neked sok fehérjét tartalmaznak, ha fogyni akarsz lényeg a kalóriadeficit, ergó többet égess el mint amennyit beviszel... Protein is elengedhetetlen egy életmódváltásnál, és étrendkiegészítők (pl. Biotech)... kenyeret én absz nem eszem nagyon régóta, viszont magvas zsemlét reggelente igen! Gyümi és zöldség közül gyakorlatilag mehet minden, mértékkel!!


Javaslom neked, hogy fbn nézegess recepteket, a kalóriabázison vezesd miket ettél, mennyit edzettél, és menj be a közeli bioboltba, vagy neten rendelj szafi termékeket! Ha esetleg nincs pénzed konditeremre (havi bérlet kb 8000 ft majdnem mindenhol), akkor otthon is tudsz mozogni, elég hozzá egy fitball labda és kettlebell, azért ezekkel sok gyakorlatot tudsz végezni, neten találsz videókat! :)

2017. szept. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
en a bocsi viki nyujtotta eletmodvaltast csinalom es csak jo tapasztalataim vannak (fogyas, kevesebb fejfajas, tisztabb bor, kevesbe faradekonysag, stb)
2017. szept. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!