Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan tartsam meg a clean...

Hogyan tartsam meg a clean eating életmódot a koleszban?

Figyelt kérdés

Reggel overnight zabkását eszek, 5 db üveget tudok vinni, az okés

A tízóraim túrókrém szokott lenni gyümölccsel, az iskolában nem szokott megromolni, de a koleszban nem tudom,van e lehetőség ennek tárolására.

Ebédem hús szokott lenni, azt 4 napra tudok max. Készen vinni. A köreteket is készem vinném el.

Az uzsonna csirkemell sonka, paradicsom, és abonett vagy ahhoz hasonló dolgok.

És a vacsora rántotta, de lehet,hogy praktikusabb főtt tojást vinnem.

Idáig jutottam a gondolkodásban. Esetleg tudtok tanácsot adni?

Indukciós lapot lehet használni a koleszszobában?

Egyáltalán hogy vigyek el ennyi kaját??? Vegyek egy számzáras bőröndöt?:D

Érdekelnének tapasztalatok.



2017. okt. 18. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Középiskola vagy főiskola/egyetem? Előbbi nehezebb ügy.

Hajdanán én is voltam koleszos, de általában menzán ettem, és amúgy is nem egyformák a koleszok felszereltségben. Arra készülj fel, hogy el is lophatják a kajádat a hűtőből. Tapasztalat.

Azért lenne pár tippem. Túrókrémhez vegyél helyben friss túrót és gyümölcsöt (2 naponta), így nem buggyan meg és nem kell cipelni.

A sült húst hűtőben tudod tárolni, de szerintem 5 napra körettel együtt túl sok cucc, és félő, hogy pár nap után megromlik. Főtt tojás még gyorsabban, azt inkább helyben vásárold és főzd meg (merülőforraló?). Köretnek mindenféle nyers zöldséget, salátának valót tudsz helyben frisset venni. Ehetsz még olajos magokat is.

Kétlem, hogy koleszszobában szabad lenne főzni.

Én törekednék arra, hogy ne kelljen sokat cipekedni utazáskor, és körülnéznék, hátha van a koli közelében valami használható kajálda, ahol ehetsz mondjuk egy jó pörköltet párolt zöldséggel vagy hasonlót, ha épp nincs hazai. Egy-egy alkalomtól nem lesz bajod, szerintem.

2017. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz hűtő a szobátokban? Konyha nincsen, ahol tudnál főzni? Nekem ismerőseim mindig hoznak otthonról egy csomó kaját, akár egész hétre is, hűtőben tárolva eláll. Persze vannak romlandóbbak, amiket nem jó 3 nap után megenni... (pl főtt tojás, stb.) Én is zabkását szoktam enni, este egy tányérban összekeverem a zabkását+mandulatejet, és bent hagyom éjszakára a hűtőben. Reggel mézzel és fahéjjal édesítem. Szóval szerintem egyszerűbb, ha egy csomag "száraz" zabkását viszel el, amit minden este előkészítesz magadnak reggelre. Milyen városba mész tanulni? Azért elég alap lenne, h legyen konyha, még ha nem is saját hanem egy folyosón egy közös... Ott kisebb dolgokat, mint pl főtt tojás, vagy rántotta, vagy esetleg egy gyorsan kisütött hús, krumpli főzés, rizs főzés, meg tudsz oldani.
2017. okt. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az indukciós lapot nem hiszem, h lehet használni, kérdezd meg mindenestre, mielőtt használni tervezed nehogy gond legyen belőle.
2017. okt. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gimis kolesz, Szeged

De nem valószínű hogy felvesznek,sok a jelentkező

Köszönöm az eddigi válaszokat(:

Én azt olvastam,sokan használnak saját "hordozható hűtő", erről tudtok valamit?

2017. okt. 20. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:
én is koleszos voltam gimiben, ott folyosónként (kb. 10 szobára) volt egy-egy közepes méretű hűtő, de voltak lopások rendesen, csütörtökre kiették a bepakolt kajádat. hidegebb időben az ablakba tettük estére a kajákat, de ez nem valami szép módszer és a koliban sem engedték egyébként. én azt tanácsolom, hogy csak 1-2 napra vigyél kaját, nagyjából keddig a többségnek van anyufőzte kajája, akkor kevésbé fognak lopni. utána főzhetsz magadnak naponta vagy vehetsz kaját normális helyen, bár az utóbbi elég drága mulatság. megpróbálhatsz főzést nem igénylő reggelit és vacsorát enni, az ebédet meg a menzán is megoldhatod pld., vagy csak húst eszel ott és a köret saláta. az én kolimban volt főzőkonyha, bár nem igazán használták a diákok, és szerintem a rendszeres főzést sem néznék jó szemmel. indukciós lapot és a saját hűtőt szerintem felejtsd el, nem fogják engedni, nálunk a vízforralót is nehezen engedték. szóval én a helyedben néha olyan kajákat ennék, amik nem igazán igényelnek főzést, máskor a menzán ennék vagy elmennék egy normális kajáldába, vagy összehaverkodnék az osztálytársaimmal, és náluk is főzhetnék.
2017. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A clean eating étrendbe rohadtul nem férnek bele a feldolgozott hústermékek pl. sonka, szalámi, stb.; ahogy az abonett sem igazán, sőt semmilyen csomagolt vagy feldolgozott termék. A túrókrém csak akkor, ha te készíted és nem valami bolti szutykot veszel.
2017. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!