Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi a véleményetek a veganizmus...

Barniakiraj kérdése:

Mi a véleményetek a veganizmusról?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 21:22
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
48%

A tanulmányok különböző tartalmi, formai és vizsgálati aspektusok szerint készülnek (1-1 élelmiszert is lehet vizsgálni legalább 25 szempont alapján - fajták, beszerzési hely, mennyiség, feldolgozás (ezekkel az eljárásokkal még a legegészségesebb étel is karcinogénné tehető, már csak ezért is egy szakácskönyv vizsgálata semmit nem bizonyít) stb -az sem mindegy, hogy hányan vettek részt 1-1 kutatásban és azok milyen adottságokkal rendelkeztek, mennyi ideig tartott a vizsgálat, támogatta -e valaki az egésznek a létrejöttét stb stb stb.

Rengeteg vizsgálhatósági opció van, teljesen természetes, hogy különféle eredmények születnek.


" EGYETLEN emberi táradalom SEM épült az állati eredetű ételek teljes elhagyására (a vegetarianizmusra igen)"


Az összes vegan egyben vegetáriánus is, mivel ez egy gyűjtőfogalom, aminek több verziója van. A közvélekedésben lévő vegetáriánus - ami valódi nevén lakto ovo vegetáriánus- verzió mellett mindig jelen volt a többi verzió is ezekben a társadalmakban.


" Elképesztő, hogy a vegánok mindig úgy támadják a húst/tojást/tejet támogató study-kat, hogy "há' azokat biztosan a húsipar támogatja".


Nemrég jött ki egy tejtermékeket propagáló tanulmány, aminek már az elején le volt írva, hogy a létrejöttét a Danone támogatta. Nos innentől kezdve, elég világos, hogy nem fognak a saját termékeik ellen beszélni. A tej és húsiparnak az utóbbi évtizedben némileg csökkentek a bevételei, próbálnak kicsit kompenzálni. Viszont nem minden tanulmányt támogat mamutcég szerencsére (bár erről a kommentem elején már írtam bővebben).


" Mert őszintén szólva, a szenvedő bocik engem valahogy nem tudnak meghatni."


A központi idegrendszerrel és öntudattal rendelkező élőlények kihasználásának és megnyomorításának az elutasításához egy relatíve magasabb érzelmi intelligenciára lenne szükség, noha közel sem ez az egyetlen probléma az állattenyésztéssel. Sokkal égetőbb kérdés az erdők tönkretétele (hogy a helyükön takarmánynövényeket termesszenek), a vizek, a talaj és a levegő tönkretétele.

Gyakorlatilag az ember a saját létezésének alapfeltételit számolja fel az életmódjával, bár gondolom ez sem érdekel.

2017. nov. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
46%

Alapvetően az ember minfrnrvő. A gyomor szerekezete is ezt mutatja (pl. sertés is mindenevő és szinte egy az egyben olyan a gyomrunkí).

Viszont, tartom magam ahhoz, hogy mindenkinek joga van eldönteni, hogy mi a jó neki és, ha te úgy érzed, hogy neked megfelel ez a fajta táplálkozás, hát isten áldjon! :)

(Én minden esetre nem tudom elképzelni, hogy húst ne egyek.) :)

2017. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 Josephine Harkay ***** válasza:
63%
Ha valaki egészségügyi okokból lesz vegan, ám tegye, csak arra vigyázzon hogy elég proteint vegyen magához. Van aki vallásos okokból vegan mert úgy érzi hogy nem szabad egy ártatlan állatot megölni. Én vallásos vagyok de Jézus is evett bárányhúst húsvétkor és ezért én sem adom fel a húsevést. Sajnos itt Amerikában sok állattenytésztő szinte gyári módon, futószalagon tenyészti az állatokat melyek alíg látják a természetet. A kormány pedig ezt sajnos eltűri.
2017. nov. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
#23 Ez nem Amerikában van, hanem az egész világon, mivel máshogy képtelenség előállítani ennyi húst/tejet/tojást. Ha ezeket az ipari módszereket tiltanánk, töredékére esne vissza a termelés.
2017. nov. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
59%

#23


Átlagembernek a napi ajánlott protein mennyiség 50 g.

Ennél kevesebbet egyszerűen nem is lehet bevinni, mert mindenben van fehérje. Nyáron néhányszor tartottam gyümölcsnapot, és azokon is 55 g lett. Ennyit erről..

2017. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
84%
* Azt még hozzáteszem, hogy az előbbi állításom akkor érvényes, ha legalább napi 2000 kcal-t elfogyasztunk.
2017. nov. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
36%
#25: Kicsit számolgattam. A gyümölcsök túlnyomó részének 0,4-1% között van a fehérjetartalma, de vegyük úgy, hogy csak banánt ettél. Ez esetben 5 és fél kiló banánt (majdnem 5000 kcal, 1320 g ch) betoltál egy nap alatt? Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem ez nem tűnik egyszerűnek, én meghalnék, ha ennyi gyümölcsöt kéne megennem, pedig szeretem őket :/ Hasfájás, hasmenés nálam garantált (így viszont kétséges a fehérje hasznosulása).
2017. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
91%

Azt hiszem félreértetted a gyümölcsnap fogalmát (eleve mondjuk senki nem eszik csak gyümölcsöt, bár tényleg picit félreérthetően írtam, bocs :)..): ezt a 811 módszer (Dr Doug Graham 80 10 10 c. könyve alapján) szerint állítottam össze: a lényege az, hogy a napi étkezésnek a gerincét a gyümölcsök adják, de mivel nincs meg bennük minden tápanyag a megfelelő arányban, így ezeket nyers zöldségekkel és magvakkal egészítjük ki, a lényeg a szénhidrát (80%) a fehérje (10%) és a zsír (10%) körülbelüli aránya.


Általánosan én sem így étkezem, csak nyáron annyira bőséges gyümölcstermés volt a kertemben, hogy lehetőségem nyílt kipróbálni ezt is :)

2017. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó előtti azon a játékon még csiszolni kéne :)

100g


avokádó 160 kcal 2g fehérje

Gránátalma 80 kcal 1,7 g fehérje

Barack 40kcal 0.9 g fehérje (2000kcal 45g)

Kiwi 60kcal 1.1g

Narancs 45 kcal 0.9g

Citrom 28 kcal 1.1g

Grapefruit 40kcal 0.8g

Paradicsom 17 kcal 0.9g

Dinnye 30kcal 0.6g

Eper 32 kcal 0.7 g

Cseresznye 50kcal 1g

Maracuja 97 kcal 2.2g

Sárgadinnye 33kcal 0.8g

Málna 52kcal 1.2g

Szeder 43 kcal 1.2g


Ezzel nem azt akarom mondani hogy egész nap gyümölcsöt kéne enni hanem hogy felesleges a fehérjehiánytól tartani!

2017. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
61%
* játékon helyett matekon :)
2017. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!