Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi a véleményetek a veganizmus...

Barniakiraj kérdése:

Mi a véleményetek a veganizmusról?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 21:22
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

"Az emberek 90+%-a iparilag előállított húst fogyaszt (paraszttanyán nevelt állatokéhoz nem fér hozzá, ezenkívül én vidéken élek, és itt is sokszor vegyszeres tápot kapnak a "hagyományos körülmények között élő" állatok is)"

Én is azt szeretném, ha ez megváltozna. Ezért sem veszek áruházban húst, tojást pedig csak házit szoktam enni. Tejterméket nem fogyasztok.

Nem tudok számokat, de szerintem az emberek túlnyomó része ipari méretekben, műtrágya és gépek használatával termelt és feldolgozott, agyonnemesített gabonát (és szóját) is fogyaszt, ami tönkreteszi a talajt és a környezetet, és az egészségüket is. Nem beszélve az agyonpermetezett, és/vagy távoli országokból behozott, éretlenül leszedett gyümölcsökről, zöldségekről. Lassan nem is lehet mást kapni.

És az emberek nagy része azt sem tudja, mit eszik, és az hol, milyen alapanyagokból (sőt mikor) készült. Csak megveszi a boltban, és kész. És ez sok vegánra is igaz.

Én örülnék, ha ezek is megváltoznának. Think global, buy local...

2017. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim válasza:
34%

Nem szándékoztam választ írni, mert elég régi kérdés, de ez a sok kommentelő...na jó, kezdjünk bele...

Én sose értetem a vegánokat(és akkor már most mehet a piros mancs, de az értelmesek inkább végig olvassák,mielőtt ítélnének,mert NEM akarom a vegánokat leszavazni PONT) mert a vegánok többsége különböző tojáshelyettesítőket(ahelyett,hogu chia maggal készítenék) használnak, vegán junkfoodokat vesznek,fehér lisztet és fehér cukrot használnak, és ők állítják...EGÉSZSÉGESEK. Na, ezek a divat vegánok. Na, ezt az álláspontot UTÁLOM, jön az agyvérzés, legalábbis nálam.

A vegetáriánusokat se értem...ha a csirkét, pulykát, stb-t nem eszik,mert rosszul bánnak velük, miért fogyasztanak halat? Láttak már ezek halas hajót? Konzervgyárat? Tengervíz-szennyezést??? Na,ugye...

A nyersvegánokról meg jobb,ha inkább szót se említek...mert tüzet lehet akár csiszolni is,nemde?

Tudom, nem idetartozik,de szót szeretnék ejteni a paleósokról is. Ők azt veszik alapul,hogy az ősember mit evett: húst,tojást, magvakat, gyümölcsöt, zöldséget. És én ezzel egyetértek...az már más kérdés,hogy szerintem a glutén hanyagolása egészségtelen, és a tejtermékeké is(a tej tényleg kuka,meg a sajt, tejszín, tejszínhab,stb, de a túró és joghurt,hs minőségi,megéri)

Én jómagam clean eatinges vagyok, szerintem az embernek 99%-ban olyan ételeket kell ennie,melynek összetevői a természetből származnak. Erről még egy csomót tudnék papolni, de ennyi rizsa után elment a kedvem://



A vegánok sokszor mondják azt,hogu ők milyen környezetkímélőek. Előttem néhányan leírták már,hogy a növényi cuccok előállításához is pusztítanak ki erdőket, én ezt csak még néhány dologgal szeretném kiegészíteni:

-közlekedesi járművek(de a bicikli előállítása is!!!)

-elektronikus cikkek gyártása

-kozmetikai cikkek(még a vegánok is)

-ruhák(hiába vega)

És tukajdonképpen bármi, amit használunk, és valaha látott már gyárat. Gyerekek, el kell fogadni,bármit csinálunk, ez van, csak mérsékelni lehet a hekyzetet, DE NEM ÍGY!!! De ez már nem a témám.



Egy másik kommentelő azt írta,Jézus is evett bárányt. És basszus, igaza van:D és ezt teljesen át tudom érezni,mert katolikus vagyok...



Az, aki meg írta,hogu a történelem, pszichológia, és matematika nem tudományág...na, annak megköszönöm azt a kellemes 5 percet, amit síró nevetéssel töltöttem:D kérlek, ülj már vissza az iskolapadba,jó?(;



Végső szavakkal kifejezve: úgy gondolom, bármely egészséges életmódnak tartott étkezés jó lehet,HA az ételeket magad készíted el, természetes forrásból. Legyél vegán, vegetáriánus, paleo, stb, a clean eating érvet érdemes követni. Mindenki tapasztalja ki,mi a jó szervezetének. Vannak, akik evészavarból vegánsággal gyógyultak ki,míg mások vegán étrenddel lettek rákosak(pedig dietetikussal egyeztettek étrendet). Nálam a clean eating vált be, én nem tudnám az életem elképzelni gabonák, túrókrém, tojás, és hús nélkül az életem(:

Egy 14 éves lány véleménye:D

2017. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó, kicsit tájékozódj és gondolkodj, mielőtt ennyi butaságot összeírsz, mint az imént.


"mert a vegánok többsége különböző tojáshelyettesítőket(ahelyett,hogu chia maggal készítenék) használnak, vegán junkfoodokat vesznek,fehér lisztet és fehér cukrot használnak, és ők állítják...EGÉSZSÉGESEK. Na, ezek a divat vegánok.".


1.Nem hinném, hogy lenne olyan, hogy divatvegán, mert a vegánság nemhogy nem divatos, de erősen elítéli a társadalom nagyrésze.

2. A vegánok 95%-a erősen odafigyel arra,mit eszik, cukor, fehér liszt, helyettesítők, tartósítószerek, stb. kizárva. De aki fogyasztja, azt sem ítélem el, mert a vegánság üzenete nem az, hogy "mi egészségesebbek vagyunk", hanem hogy ÍGY IS lehet egészségesen élni, és főképp: KEGYETLENSÉGMENTESEN!

3. A legtöbb vegán nem használ helyettesítőket, a tojásfehérjét pl. általában csicseriborsó-konzerv levéből helyettesítik (kemény, ízetlen habbá lehet verni), sárgája helyett pürésített alma vagy banán, rántottának silken tofu. A chiamag ismereteiddel ellentétben nem alkalmas a tojás helyettesítésére, mert nehéz liszt szerűre aprítani és nagyon besűríti a tortákat, piskótát, nem lesz tőle levegős.


"A vegetáriánusokat se értem...ha a csirkét, pulykát, stb-t nem eszik,mert rosszul bánnak velük, miért fogyasztanak halat?"


A vegetáriánusok nem esznek halat. Amire te gondolsz, az a peszketáriánus vagy a flexitáriánus, ami egy egészségügyi, nem pedig etikai diéta, és semmi köze a vegetáriánushoz.

Igaz, sokan nyilvános helyen inkább azt mondják vegák, hogy leszálljanak róluk a hozzád hasonló trollok. De attól még nem azok, egy vega semmiféle húst, csontot, zsírt, bőrt, zselatint stb. nem fogyaszt. A hal pedig hús.


"A nyersvegánokról meg jobb,ha inkább szót se említek...mert tüzet lehet akár csiszolni is,nemde?"


Lehet persze, csak semmi köze az agyatlan kérdésednek a nyersvegánsághoz.


"Tudom, nem idetartozik,de szót szeretnék ejteni a paleósokról is. Ők azt veszik alapul,hogy az ősember mit evett: húst,tojást, magvakat, gyümölcsöt, zöldséget. És én ezzel egyetértek...az már más kérdés,hogy szerintem a glutén hanyagolása egészségtelen, és a tejtermékeké is(a tej tényleg kuka,meg a sajt, tejszín, tejszínhab,stb, de a túró és joghurt,hs minőségi,megéri)"


Mért, a túró meg a joghurt az nem egy tehén csecséből jön? Szerinted neked teremtette azt a természet, vagy a borjúnak táplálékul, te nagyon okos?


"A vegánok sokszor mondják azt,hogu ők milyen környezetkímélőek. Előttem néhányan leírták már,hogy a növényi cuccok előállításához is pusztítanak ki erdőket"


Az gondolom nem zavar, hogy az üvegházhatűsú gázok 40%-a a hús-és tejipar következménye, és hogy a világ termőföldjeinek 90%-án állati takarmány terem, illetve az sem, hogy a további termőterületek miatt írtanak ki esőerdőket, ill. a pálmazsír miatt, ami 90%-ban nem vegán termékekben található meg (az összes nem vegán édességben, rengeteg zsírkészítményben, készételben, stb. van. pl. nutella...)


"én ezt csak még néhány dologgal szeretném kiegészíteni:

-közlekedesi járművek(de a bicikli előállítása is!!!)

-elektronikus cikkek gyártása

-kozmetikai cikkek(még a vegánok is)

-ruhák(hiába vega)"


Ne haragudj már, de ruha nélkül nem lehet élni.

A kozmetikai cikkek a vegánok esetében pusztán növényi alapúak, így nem értem mi a gondod velük.

Az elektronikai eszközök, autó nélkül nyilván lehet élni, de az hogy sose pattanjon valaki biciklire, tömegközlekedésre kicsit irreális elvárás főleg egy olyan egyed pofájából, aki ezzel csak azt akarja igazolni, hogy ha már úgyis van egy minimális ökolábnyomunk, akkor miért ne lehetne e hússzorosa is a húsevéssel.


"És tukajdonképpen bármi, amit használunk, és valaha látott már gyárat. Gyerekek, el kell fogadni,bármit csinálunk, ez van, csak mérsékelni lehet a hekyzetet, DE NEM ÍGY!!! De ez már nem a témám."


Mit nem így? A húst, tejtermékeket, tojást egy szempillantás alatt el lehet hagyni és nem csak az egészségednek, de a környezetednek is jót teszel vele. A ruhát kicsit nehezebb elhagyni, meg azt hogy közlekedj :)

De ha szerinted az utóbbiak a nagyobb problémák, akkor hagyd el azokat, észlény :)

2017. dec. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
49%

Gyakori kérdések i love you! Lepontozzák azt aki értelmes választ ír (előttem szóló), aki meg 100%-a hülyeséget, azt meg felpontozzák...áhhhhhhh :DDD


Hihetetlen, hogy sokan még arra sem képesek, hogy valamiről a wikipédia bevezető sorait felfogják...ugyanis ezeket már ott leírják.


" mert a vegánok többsége különböző tojáshelyettesítőket(ahelyett,hogu chia maggal készítenék) használnak, vegán junkfoodokat vesznek,fehér lisztet és fehér cukrot használnak, és ők állítják...EGÉSZSÉGESEK. Na, ezek a divat vegánok. Na, ezt az álláspontot UTÁLOM, jön az agyvérzés, legalábbis nálam.

"


Remek, imádom az általánosítást. Én pl nem használok ilyesmiket, de aki igen az ettől miért lenne divat vegán? Környezet és állatvédelmi szempontból nem kifogásolható. Egészségügyi szempontból persze jobb elhagyni a pl a cukrot, de ez had legyen már minden vegánnak a saját döntése.


" A vegetáriánusokat se értem...ha a csirkét, pulykát, stb-t nem eszik,mert rosszul bánnak velük, miért fogyasztanak halat? Láttak már ezek halas hajót? Konzervgyárat? Tengervíz-szennyezést??? Na,ugye... "


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Azt hinni, hogy a vegetáriánusok esznek halat abszolút tudatlanságra vall. Innentől kár is foglalkozni a kommenteddel, mert full komolytalan.


" A nyersvegánokról meg jobb,ha inkább szót se említek...mert tüzet lehet akár csiszolni is,nemde?"


LOL.


" A vegánok sokszor mondják azt,hogu ők milyen környezetkímélőek. Előttem néhányan leírták már,hogy a növényi cuccok előállításához is pusztítanak ki erdőket, én ezt csak még néhány dologgal szeretném kiegészíteni:

-közlekedesi járművek(de a bicikli előállítása is!!!)

-elektronikus cikkek gyártása

-kozmetikai cikkek(még a vegánok is)

-ruhák(hiába vega) "


Ennek kb 0 köze van a vegetarianizmushoz mint mozgalomhoz.

2017. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
53%
Én az ilyesmit reakcióra se nagyon méltatom, a gyereknek nem csak az életkora 14, de az iq-ja is.
2017. dec. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
42%

#23 #42

Milyen erzes a kepzeletbeli baratotok csicskajakan lenni?

2018. febr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
marhaság...
2019. dec. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!