Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vegánok! Titeket nem idegesít...

Vegánok! Titeket nem idegesít az orvosok "tudtalansága"?

Figyelt kérdés

Hogy a kezelőorvosom is azt mondja, hogy beteg leszek állati eredetű dolgok nelkül. A másik orvos azt mondta h csontritkulásom lesz tej nélkül. Meg h bulémiás leszek..stb.

És a kérdés az az, h titeket nem idegesít ez fel?



2018. febr. 2. 13:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%

Az állati eredetű táplálékokban olyan tápanyagok vannak, ami szükséges az emberi szervezet számára. Természetes folyamat, hogy az emberek megeszik az állatokat, állati származékokat, az állatok is megeszik egymást, egymás származékait és szerintem egy ragadozó állat sem hezitálna, hogy megenne-e egy arra tévedt embert, ha éhes.

Az orvosoknak igazuk van, le fogsz gyengülni a szükséges tápanyagok nélkül. Miért hiszed azt, hogy okosabb vagy egy orvosnál?

2018. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Egészségügyis vagyok, és külföldi orvosok is elismerik, hogy ez az étkezés egyáltalán nem egészségtelen. Tisztában vagyok azzal, h nem vagyok okosabb egy orvosnál, viszont számomra érthetetlen, hogy egy csomó elismert tényekkel és kutatásokkal nincsenek tisztába, ócsárolnak h én ilyen olyan hülye vagyok amiért nem eszek húst..stb.

És mi van a halott állat húsába, amit növényekből ne tudnál bevinni?

Na mindegy, mindenkinek saját döntése.

2018. febr. 2. 13:35
 3/21 ede1219 ***** válasza:
25%

"És mi van a halott állat húsába, amit növényekből ne tudnál bevinni? "


Tanulmányaim szerint az esszenciális aminosavak csak húsban vannak jelen.

2018. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Az esszenciális aminosavak a növényekben is megvannak, azért az alapokat tudjuk már.... Zöldség, gabona, olajos magvak, mindben megvannak ezek, legfeljebb nem megfelelő arányban, de ezen könnyű segíteni változatosabb étkezéssel. A komplettálás nem atomfizika. Ha nem lehetne könnyen bevinni az aminosavakat a növényekből, nem lenne annyi vegán erőemelő, testépítő, sportoló.


Nem is tudom, hogyan éltek le emberek egészséges életeket húst nélkül, nagy tömegekben... De vega már milliárdszámra volt, húst pedig ők sem esznek.


Mindig megkérem az embereket itt, hog mondjanak valamit, ami csak húsban van meg. Általában nem mondanak semmit. Máskor pedig butaságot mondanak.


Én még csak vega sem vagyok (bár sokáig voltam és közel állok hozzá), de engem igenis idegesítenek ezek a dolgok.

No persze, a vegánok se mondják, hogy növények nélkül nem lehet sokáig élni, mert azt is lehet, bámulatos az emberi test.

2018. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

Az az érdekes,hogy nem hallottam még olyan vegánról/vegáról,akinek nem az étrend-kiegészítők tették volna ki a bevitt tápanyagainak a (min.) 50%-át.

Mindenevők vagyunk,ez már elég régóta egyértelmű.


Egyébként a hüvelyes zöldségek,meg a glutén fogyasztása semmivel nem egészségesebb,mint a hús fogyasztása.

2018. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Az orvosok nem a legmegbízhatóbbak ezen a téren.


Bár meg kell jegyezzem: én az étkezéssel kapcsolatos egészség terén senkiben nem bízom.

2018. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

3.: akkor gondolom megbuktál, mert minden növény tartalmaz esszenciális aminósavakat, csak éppen 2-3 félét kell fogyasztani egy komplett profil eléréséhez. De ez nem nagy kunszt, én naponta legalább 10-15 különféle növényt eszem.


5.: én meg olyan vegánt nem ismerek, aki bármilyen kiegészítőt is szedne, talán 1-2-n a b12-t ha nincs saját kertjük ahol bevihető az ott termett zöldségekből, nem csíráztatnak és nem fogyasztanak algákat. De a legtöbb vegán kifejezetten kiegészítő-ellenes és kínosan ügyel arra, hogy minden tápanyagot természetes forrásból, és ne porokból vigyen be.


Kérdező: dehogynem idegesített, de szerencsére Németországban élek ahol azért más a felfogás, és sok tájékozott orvos van. Már léteznek vegán táplálkozásszakértő és tanácsadó egyetemi szakok is pl., és sok orvos főleg a terhes, szoptató anyukáknak egyébként is ajánlja ezt az életmódot a húsban és tejtermékekben, tojásban található toxinok (dioxin, stb.), antibiotikumok, hormonok, egyebek káros hatásai miatt.


Sok "hagyományos" orvos viszont 40 éve nem volt továbbképzésen, és az akkori tévhitekben él, pl. hogy a tejből jól felszívódik a kálcium (holott rémesen rosszul, és pl. a mák ezerszer jobb forrás), hogy a húsban "vitaminok" vannak (na ne már...), stb.

Megint mások meggyőződésből vannak ellene, sokan pedig a gyógyszeripar támogatása miatt.

A gyógyszeripar és az orvosgárda ugyanis egymást támogatják - ha egy orvos azt mondja a betegének, aki inzulinrezisztenciával küzd, hogy váltson vegán életmódra és hónapokon belül visszaáll minden a normálisra, akkor nem kap pénzt hosszú éveken át az egészségpénztártól a gyógyszer felírásáért. Ugyanígy köszvény, magas vérnyomás, húgykő, vesekő, érelzáródás, magas koleszterinszint stb. Mind megelőzhetőek megfelelő, növényi táplálkozással. Nem is beszélve arról, mennyivel csökkenti a rákos daganatok kialakulásának esélyét.


Apósomat hosszú betegeskedés és nagy fájdalmak után ízületi gondokkal és magas vérnyomással diagnosztizálták. Nem is csoda, mert csak zsíros húst, zsíros sajtot és tésztát eszik, a zöldség számára méreg, az a nyulaknak való ugye.

Gondolod, hogy az orvos megkérdezte, hogy hogyan étkezik, hogy rájöjjön mi lehetne a gond? Dehogy, felírta a vérnyomáscsökkentőt, aztán csókolom.

Édesapám inzulinrezisztenciájánál dettó, gyógyszer azt viszlát. Miután elhagyta a zsíros dolgokat és sokkal kevesebb húst fogyasztott, a tejet teljesen elhagyta, egy csapásra megváltozott a helyzet...de erre magától kellett rájönnie, mert az orvosát nem érdekelte a dolog.

2018. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

1: Az orvosoknak nem a táplálkozás a szakterülete. Az a dietetikusé.


2: Attól, hogy valaki kijárta az orvosi egyetemet (ahol alig tanul valamit a táplálkozásról egyáltalán - ezt a jelenlegi orvostan hallgatók is alátámasztják- ) még nem biztos, hogy van bármi fogalma a vegán táplálkozásról


3: A magyarországi háziorvosok korfája riasztó. A legtöbb rendelőben 60+ éves orvosok rendelnek, akik a továbbképzést hírből sem ismerik. Az én háziorvosom már 70 lesz és még mindig praktizálhat..


4: Attól, hogy valaki orvos, még nem biztos, hogy jóindulatú, lásd pl az én településemen a háziorvosok a gyógyszerek felírásán kívül kb semmit sem csinálnak


5: Egy orvos RÉSZESEDÉST kap minden egyes felírt gyógyszer után, ergo neki egyáltalán nem biztos, hogy érdeke lesz az, hogy meggyógyulj, az viszont annál inkább, hogy mesterségesen elnyújtsák a betegséget amíg van pénzed..


Nem vagyunk okosabbak egy orvosnál. Nem erről van szó. Hanem arról, hogy Mo-n a többség, hiába orvos fogalma sincs a növényi étrendről, mert nem tanították neki az egyetemen 40 évvel ezelőtt a jó kis cocializmusban.


" Az állati eredetű táplálékokban olyan tápanyagok vannak, ami szükséges az emberi szervezet számára."


HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHA

Egyet mondj!


" Tanulmányaim szerint az esszenciális aminosavak csak húsban vannak jelen."


Még mindig van olyan aki beszopja ezt a hazugságot?

11 esszenciális aminosav van - lizin, metionin, triptofán, valin, tirozin, treonin, cisztin, hisztidin, fenil-alanin, izoleucin, leucin - és mind a 11 megtalálható MINDEGYIK növényben.

A nem esszenciális aminosavakat pedig előállítja a szervezet az esszenciálisokból és egymásból is.


" Az az érdekes,hogy nem hallottam még olyan vegánról/vegáról,akinek nem az étrend-kiegészítők tették volna ki a bevitt tápanyagainak a (min.) 50%-át. "


XDDDDDDDDDDDDDDDDD


50%-át? Honnan szedted az arányt? Kitalálom, hasra ütésből :D

Optimális körülmények (sterilizálatlan zöldségek és víz fogyasztása, és a napon tartózkodás) között semmilyen táplálékkiegészítés nem szükséges!


" Egyébként a hüvelyes zöldségek,meg a glutén fogyasztása semmivel nem egészségesebb,mint a hús fogyasztása."


Mondja ezt szendi gábor, és a kókler nyomorék oltásellenes összeesküvés elméletekben hívő társai :D

De még ha bármi is igaz lenne ebből (szerencsére egy szó sem igaz, az egész paleo nevű vallásból) akkor se jelentene az égvilágon semmit sem, mert egy vegán nem fogyaszt törvényszerűen glutént vagy hüvelyest.

2018. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 ede1219 ***** válasza:
25%

"hogy a húsban "vitaminok" vannak (na ne már...), stb. "

Zsírban oldod vitaminokról hallottál esetleg?


/mielőtt megint megtalálsz, ebben az esetben a növényi zsiradék/olaj is oldószer/

2018. febr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

9: persze, hogy hallottam, és ahogy megjegyezted, a növényi olaj is zsiradék.


A célzás arra irányult, hogy a hús ezen a földön vitaminban legszegényebb élelmiszerek közé tartozik, mégis az van a köztudatban, hogy fontos vitaminok vannak benne.

2018. febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!