Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az elhízás betegség?

Az elhízás betegség?

Figyelt kérdés

Ismerek egy csomó embert, akik össze-vissza esznek minden édességet és mégsem híznak el, ők hogy csinalják? Azt értem, hogy nekik gyorsabb a metabolizmusuk és ezért nem híznak, de nekik miért gyorsabb, ez mitől függ? Létezne, hogy ez valóban 100%-ban a genetikán múlik? Más meg ha normálisan eszik és mozog, akkor sem szabadul meg a kilóktól.

Most akik nem híznak, tételezzük fel, hogy nem áll ennek a hátterében semmi betegség és nem a kórosan sovány emberekre gondolok, hanem a normál testalkatúakra, akik semmit sem csinálnak, mégis vékonyak.


Az elhízott emberek metabolizmusa biztos lassabb, ez lehet az oka a hízásnak? Na és ezt a lassú metabolizmust mi okozza? Önmagában az elhízás egy betegség tünete?



2018. aug. 29. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elhízás lehet betegség tünete (pl. pajzsmirigy alulműködés), de ez a ritkább.


A genetika is felelős a metabolizmusért, valamint a fizikai aktivitás is. Ez utóbbi az aktív űzés után is pár évvel, mivel bizonyítottan megváltoztatja többek között az epigenetikus kifejeződést, a mitochondriális anyagcserét. Továbbá egy edzett izomtömeg mindaddig nagyobb alapanyagcserét biztosít a rendszeres edzés után is, ameddig teljesen le nem épül. Tehát más helyzetben van egy ex-sportoló, és egy sportot soha nem végzett ember.


Az elhízás nem betegség, inkább egy állapot, ami betegségek kialakulásához vezethet. Ez szintén egyéni, hogy ki hogyan reagál és melyik szervével az adott túlsúlyra, de azért vannak megfigyeléses statisztikán alapuló tendenciák, hogy átlagban mekkora súlynál melyik szervrendszer betegsége és milyen eséllyel várható.

2018. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elhízás nem kimondottan betegség, és sajnos ezer & egy oka lehet. Nagyátlagban ugye az okozza, hogy az ember eszik mindenféle szemetet, és ettől elhízik. Valóban léteznek olyan betegségek, amelynek tünete az elhízás - Cushing-szindróma, pajzsmirigy-nyavalyák - de ez a kisebbség. Szintén azok is kisebbségben vannak, akik genetikailag kövérek.


Nos, én pont olyan vagyok, akit leírtál. Napi 23 ezer kalória helyből lemegy, és egy dekát nem hízok. Ennek több oka is van - egyrészt a mi családunkban sose volt kövér ember, szóval részben genetika. Legnagyobb részben viszont nekem betegség okozza...szélsőségesen súlyos IBS. Általános, hogy amint letettem kajázás után a villát, már rohanhatok is a klozetra, úgyhogy hasfogókon élek már 3 éve. Nem kellemes, nem szeretnél te ilyet.

2018. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

*Önmagában az elhízás egy betegség tünete?


-Lehet betegség (pajzsmirigy és egyebek) főleg Csernobil óta, anyagcsere problémák, hormonzavar


-Lehet gyógyszer következmény is-lásd szteroidok


-Lehet komoly éhezés, nélkülözés következménye (a szénhidrát a kenyérben van több, mint tudjuk)

-Lehet tunya életmód

-Lehet lelki megpróbáltatás következménye

-Lehet önképzavar következménye is

-Lehet boszorkányság mágia és varázslás következménye is.



Kb. ennyi. Tehát jóval több dolog válthatja ki mint a "zabálás" ahogy te azt gondolod.

2018. aug. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Betegségen kívül mindig egy helytelen életmód áll az elhízás mögött. Ismerek olyan személyt aki mindig is vékony volt, de elkezdett éjszaka dolgozni, ülő munka és evett nassolt. 60 kilót szedett fel, és aránytalanul hízott el. Hatalmas fej, toka, has, és segg, ellenben vékony combok és karok. Kb mint egy m&m's.


Tény, hogy szerencsés az akinek erre különösen nem kell figyelnie, persze ez nem azt jelenti, hogy más tekintetben nem fog neki ártani a helytelen táplálkozás.


Tapasztalatból mondom, hogy a túlsúlyos embereknek nem fogyókúrázni kell, hanem életmód váltást kell alkalmazni. Elsősorban táplálkozási reform, és a rendszeres mozgás alkalmazása. Mindenki le tud fogyni aki egy helytelen életmód következtében gyarapodott. A taurint mint aminosav fogyasztását tudom ajánlani, aki érintett olvasson utána.

Nagy szerepe van a zsírbontásban, és mellékesen aktivizál.

2018. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!