Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek én már a hogylyese...

Szerintetek én már a hogylyesen elhízott kategóriába tartozom?

Figyelt kérdés

162cm 86Kg. 13 éves vagyok és voltam orvosnál és megjegyezte hogy ez már nem egészséges.Ez után volt egy vérképem amiben magas volt a cukrom meg még valami.Eddig is tudtam hogy duci vagyok de sosem gondoltam arra hogy ez már veszélyes is lehet. Akik csak beszólni tudnak kíméljenek!

[link]



2015. máj. 25. 14:56
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*veszélyesen, bocsánat elirtam.
2015. máj. 25. 14:57
 2/18 anonim ***** válasza:
Biztos nem egeszseges, de nem kell szerintem panikolni,mert meg fiatal vagy a tested /szervezeted meg fejlodik, valoszinu ahogy majd magasabb leszel akkor a kilok eloszlanak rajtad :)
2015. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass a kettesre, 86kg egy felnőttnek is sok, és magától nem lesz kevesebb. És igen, ha már most magas a cukrod, az veszélyes lehet az egészségedre nézve. Nem azonnal, de hosszú távon igen. Pl megnehezítheti a teherbeesést, hogy csak egyet mondjak a sok közül.

Szénhidrátszegény diétát kellene tartanod, azaz kerülni a cukrot, lisztet, keményítőt. Ezt sokféleképpen lehet csinálni, nyilván nem mindegy a szüleid mennyire partnerek ebben, mennyi pénz van rá, megeszed-e a zöldségeket hússal vagy inkább a hagyományos ételeknek kerestek reform verziókat. Most már egyre több helyen elérhetőek olyan élelmiszerek ami megkönnyítik az ilyen étrend betartását (Norbi Update, neten rengeteg ilyen szellemben íródott recept süteménytől főzelékig, [link] személy szerint inkább kihagynám a kenyeret, de ha muszáj, ez pl vidéken is kapható a Tescoban stb stb stb).

2015. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából az a baj hogy anyunak nincs ideje főzni mert dolgozik szinte mindig és általában a Mekibe vagy ilyen helyekre megyünk.Nem tudom hogyan álljak élő ezzel az ötlettel.
2015. máj. 25. 15:27
 5/18 anonim válasza:
100%

A 3-ast még azzal egészíteném ki, hogy sportolj valamit mindenképp rendszeresen. Ha anyukádnak nincs ideje főzni, csak mond meg neki, hogy ne a mekibe menjetek, inkább vehettek helyette valamiféle salátát, vagy akár otthon készíthettek teljes kiőrlésű kenyérből szendvicset. Figyelj oda, hogy ne egyél péksüteményeket, édességeket, kekszeket. Egyél sok gyümölcsöt, zöldségeket.

Ne fogyókúraképp fogd fel, hanem egészséges életmódként.

Mivel 13 éves vagy és még a tested fejlődik bármilyen alakot elérhetsz sporttal és egészséges életmóddal.

Sok sikert:)

2015. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Nem hiszem hogy a sport nekem való. Tesi órán alig bírok valamit megcsinálni és hamar kifáradok meg alig kapok levegőt úgyhogy ezt nem tartom megfelelő megoldásnak.
2015. máj. 25. 15:52
 7/18 anonim ***** válasza:

Márpedig akkor pont hogy edzened kéne magad, hogy bírj valamit... Nem kell semmi vészesre gondolni, én pl. túrázni szoktam, olyan tempóban, ahogyan nekem jólesik.


S igen, ez a felesleg már jelenthet egészségügyi kockázatokat, főleg, ha hasra hízol... Azért annyira nem szörnyű még, de jobb, ha egészségesebb az ember, s Neked már a vérképed sem teljesen jó... S amúgyis ideje egy életmódváltásnak, ha ennyi felesleged van ily fiatalon, mi lesz később?

2015. máj. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Pont a plusz kilók miatt esik nehezedre a mozgás. Ha sikerül leadni 10-15 kilót, sokkal könnyebb lesz, akkor már érdemes valamilyen mozgást választanod. Aki évekig cipelt ennyi plusz kilót annak nagyobb izomtömege van, mint annak aki világéletében sovány volt; fogyáskor nemcsak az a cél hogy megszabaduljon az ember a fölösleges zsírtól, hanem hogy megtartsa az izmokat, azok adnak ugyanis szép formát. Nagyon szélsőséges példa, de a lényeg látszik [link]
2015. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az is a baj h nekem nincs időm ilyesmire. Szerintetek ez most tényleg ennyire komoly?
2015. máj. 25. 18:20
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azonnal változtatnod kéne az életmódodon. Tudod, én vegetáriánus vagyok, tehát nem eszek húst. Még régebben az volt, hogy nem figyeltem arra, hogy mit eszek, és én is ettem a kenyeret, a tésztát, mekis krumplit, édességet, cukros leveket. És nem sportoltam semmit. 12 évesen 152 cm-mel 60 kg-val (nemhogy 86-tal) kerültem be a kórházba hasnyálmirigy gyulladással 424-es serum amiláz szinttel (ez jelzi a gyulladást a szervezetben), amikor 90 alatt a normális, 6,9-es vércukorral, és vérzsírom mindegyike is magas volt. Olvass utána, hogy mivel jár ez a betegség, és hogy hogyan kezelik. Annyit mondok, hogy bele is lehet halni. Ja és mellette májgyulladásom is indulóban volt. Nem mondom, hogy neked is hasnyálmirigy gyulladásod lesz, de lehet más betegséged, mert a szervezeted nyilván nem bírja a sok mű és felettébb egészségtelen ételt, és hidd el te is jobban érzed majd magad, hogyha lefogysz, márpedig 25 kilót bizony sajnos legalább le kéne adnod, hogy a normális tartományban legyél.

Leginkább azt ajánlom, hogy bár nem tudom anyukád mennyire lenne partner ebben, de szerintem le kéne szokni arról, hogy a McDonald's-ba jártok, és akkor már inkább valami rendesebb helyre menni, vagy nem tudom neked mennyire van időd erre, de magadnak is csinálhatsz ételeket. Én például mindent magamnak készítek, párolt zöldséget, salátákat, lenmagos zabkását, ilyesmiket.

Komolyan mondom neked, hogy ha ez így halad tovább, akkor nagy valószínűséggel kialakulhat nálad cukorbetegség is, ami viszont már tényleg súlyos dolog, és nem kéne megvárni. Csak azt nem értem, hogy az orvosod miért nem ad több instrukciót ebben a témában, ugyanis ez ez igen komoly probléma, amin sürgősen segíteni kell.

És ami a sportot illeti, ilyen nagy súlyfelesleggel nem tanácsos túlságosan megerőltető mozgást végezned, mert az ízületeid megsínylődhetik. Én kezdésképp napi egy óra tempós sétát ajánlanék, és emellett egészséges , hangsúlyozom, tápláló, szénhidrátszegény étrendedet. Mert ez nem fogyókúra, hogy miután leadtad a felesleget, visszatérsz a helytelen táplálkozásra, mert akkor a kilók is visszajönnek, ezt nevezik jojó effektusnak. Nem, gyökeresen meg kell változtatni az életmódot. És amikor már lement rólad annyi, hogy nem fáradsz ki annyira az intenzív mozgástól, akkor be lehet iktatni valami szimpatikus mozgásformát, mert a mozgás hiánya lelassítja a fogyást. Bár én mozgás nélkül, étrendre nagyon odafigyelve adtam le 10 kilót, de egy évbe telt, de ez is csak azért volt, mert van egy ideiglenes csontbetegségem, most 168 cm, és 58 kg vagyok. És mit meg nem adnék azért, hogyha mozoghatnék rendesen, mert hiányzik. Fogd fel úgy, hogy ez egy ajándék, hogy mozoghatsz, mert nagyon jó dolog, levezeti a feszültséget, csak olyat kell választani, amit nem utálsz csinálni, és akkor nem fogod utálni, hogyha kevesebb kg leszel, és nem lesz megerőltető, ezt pedig egészséges táplálkozással és könnyebb sporttal lehet elérni. Lehet, hogy ez így picit ijesztőnek tűnhet, de hidd el, hogy igazam van.

Sokat segítene, hogyha anyukád is támogatna ebben. Valahogy meg kéne vele beszélned, hogy segítsen neked ebben, mert ez a te érdekeidet szolgálja. Hajrá!

16/L

2015. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!