Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért a gond a bolti műanyag...

Miért a gond a bolti műanyag zacskók használata, ha az ember tiszta állapotban a műanyagos szelektív kukába gyűjti őket használat után? Hiszen így újra tudják őket hasznosítani, és nem szennyezi a környezetet, nem?

Figyelt kérdés
2019. jan. 11. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Sokszor láttam mar olyat, hogy a tesconál lévő szelektíves kukákat a sima kommunális hulladékgyűjtő kukásautó üríti ki, egybe. Na, azóta nem gyűjtök szelektíven.

Egyebként olcsóbb megoldás beszerezni egy textiltáskát. A kikben vettem egy kicsit és egy nagyot. Az biztos nem szakad el.

2019. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
".... ha az ember ...." Teljen igazad van! Csak te irtad bele ezt a "ha" szocskát. No ezzel vannak a gondok!!!
2019. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves #2, én minden műanyag zacskómat tiszta állapotban a megfelelő szelektív kukába dobom. Csupán érdekelt, miért van ekkora irtóakció a műanyag zacskók ellen, ha egyszer tökéletesen újrahasznosíthatóak.
2019. jan. 11. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a legtöbb ember nem gyűjti szelektíven mint te
2019. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kevés ember gyűjti szelektíven, van aki csak simán eldobja az utcán, erdőben stb...


Másrészt az újrahasznosítása nem kis pénz, viszont az eladása viszont nagyon olcsó, így igen csak veszteséges az újrahasznosítása, így nem is sok cég bajlódik vele.


Ez nem olyan mint egy PET palack, amibe kerül valami és visszahozza az árát mint pl. egy műanyag 1,75-ös Coca Cola...


A műanyag zacskóba semmi sincs és tök mindegy, hogy a vásárló 2 db zsemlét vagy 2 darab Iphone X-et tesz bele attól még a szatyor értéke nem jön vissza..


(És mivel sajnos minden a pénzről szól így inkább elégetik, elássák a műanyag zacskókat amiből naponta több száz vagy ezer tonna keletkezik az egész Földön.)

2019. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pontos választ, így már én is másképpen nézek rájuk.
2019. jan. 11. 12:01
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Azért, mert az előállításuk káros anyagok kibocsájtásával jár, és nem bomlik le.

Tesco-ban mindennapos, hogy a takarító mindegyik szelektíves tartályt egy kukazsákba rakja.

2019. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ypszilon1980


Azért már elég sok áruház rá állt a lebomló műanyag szatyrokra de sajnos ez nem fogja megoldani a problémát.

Az emberek ugyanúgy el fogják dobni 1 használat után....


Ha rajtam múlna a kasszánál lévő közepes méretű szatyrok árát felvinném 150-200 forintra!

Egyből nem dobálnák csak úgy el az emberek egy használat után! :)

2019. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet, de miért nem csak papírzacskók vannak akkor?
2019. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tervbe van véve, hogy kivonják a forgalomból a műanyag zacskókat, reklámszatyrokat, PET-palackokat - talán 2020-tól. (Egy cikkben olvastam nemrég, de nem emlékszem a részletekre.)


Egyébként azon kívül, amit már írtak (drága az újrahasznosítás) az is egy érv még, hogy olyan nagy mennyiségről van szó, amit nem tudnak újrahasznosítani. Szóval túl sok szemetet termelünk, ez a legnagyobb probléma.

Plusz van a mikroműanyag-szennyezés - levegőben, vízben is kimutatható. Tehát hiába lebomlik valami (bár az akkor is több év, ha jól tudom), közben mikrodarabkák, -szemcsék kerülnek a környezetbe, és onnan természetesen az emberekbe és az állatokba is. Ennek hosszú távú hatását még nem lehet tudni pontosan, de egy biztos: nem jó.

2019. jan. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!