Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Segítséget szeretnék a dohányz...

Limitless kérdése:

Segítséget szeretnék a dohányzásról való leszokáshoz! Ti hallottatok már olyanról hogy nikotin eltávolítása a testedből? Vagy ha nem, ti mit tartotok a legjobb módszernek, hogyan szoktatok le?

Figyelt kérdés
3 éve dohányzom,napi 15 szálat szívok el.Le szeretném tenni,mert barátnőmet zavarja és már nekem is erős elhatározásaim vannak az ügyben!De nem tudom hogyan kezdjem el,és igazából félek is a dologtól.Hallottam egy olyanról,hogy nikotin eltávolítása (leszivatása) a testedből,orvosilag.Ez egy több alkalmas kezelés és állítólag eltávolítják a testedből a nikotint,és nem fogsz sóvárogni a cigaretta után.

2019. szept. 12. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam egy olyanról,hogy nikotin eltávolítása (leszivatása) a testedből,orvosilag."


Nem vagyok szakértő, de szerintem ez egy hétpróbás baromság. Arról is kételkedem, hogy ez tényleg valami tudományosan bizonyított eljárás lenne hogy "eltávolítják a nikotint" a szervezetedből. De ha még is, akkor is, nem azért függő valaki, mert sok a szervezetébe a nikotin, hanem mert a központi idegrendszerben a nikotinérzékeny receptorok száma megnő. Következésképpen ha "eltávolítják a nikotint" a szervezetedből, akkor nem könnyebben fogsz leszokni, hanem még erősebb elvonásod lesz. Szóval szerintem ez úgy bullshit ahogy van.

2019. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként próbálnak rákeresni, de egy értelmes cikket vagy bármit nem találtam ilyenről hogy "nikotin eltávolítása (leszivatása)". Szerintem nem is lehetséges. Max valami kuruzsló hirdethet ilyet.
2019. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 qkker1 ***** válasza:
89%

Ordas nagy átverés, persze jópénzért!


Semmi más nem segít csak a megfelelő -értsd qrva nagy- akaraterő! Leteszed azt a szärt, és ennyi! Tudom, mit beszélek, 20 év napi 2 doboz szofi után tettem le immár 15 éve.

2019. szept. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, akaraterő semmi más.

Amiről meg írtál az úgy hülyeség, ahogy van.

Különben meg, hajrá :)

2019. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 éven át napi 1 doboz cigit szívtam ( Sopianaet ami elég erős)

Több mindent kipróbáltam, hogy leszokjak, kezdve a nikotin tapasszal, vagy csökkentett cigiszámmal. Egyik sem vált be.

Végül ami bevált az volt, hogy egyik napról a másikra abbahagytam a cigit. Egy reggel felkeltem, kidobtam az összes cigimet, öngyújtomat, és többé nem gyújtottam rá. Volt 1-2 hét nikotin elvonási tüneteim, ilyenkor gyümölcsöt ettem, csak tökmagot, pisztáciát, hogy legyen valami pótcselekvésem. De később már nem hiányzott. Lassan 12 éve nem dohányzom már.

Leszokni végleg csak úgy megy ha nagyon akarod. Ha megvan az elhatározás. Akkor csak nem gyújtasz rá többé. Ha nincs meg az erős akarás, addig nem fog menni.

2019. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Allen Carr; rövid úton leszokni a dohányzásról


Olvasd el, tényleg segít leszokni

2019. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Champix nevű gyógyszerral sikerült leszoknom.
2019. szept. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha egyből nem tudod letenni próbáld meg fokozatosan.
2019. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan nem tudja letenni, csak ha van akarat és letszi végleg. Én is napi 2 doboz pirosról szoktam le, egyik napról a másikra.

CSak erő akarat kell és menni fog.

De az hogy a barátnőd zavarja, az nem elég erős elhatározás.

2019. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem segített a nikotintapasz...
2019. szept. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!