Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Orvosok, ápolók! Vagy akik...

Orvosok, ápolók! Vagy akik csak kicsit is többet tudtok a dohányzás veszélyeiről és még is dohányoztok mi az oka?

Figyelt kérdés
Sokszor megyek el egy nagyobb kórház előtt ahol látom, hogy a mentősök, orvosok, és ápolók kint a kórház előtti dohányzásra kijelölt helyen dohányoznak, sokszor párosan összegyűlve, és mégis nekik kellene tudni a legjobban a veszélyeit, hisz gondolom ők már nagyon sok emberrel találkoztak munkájuk során akik a dohányzás miatt szorultak komolyabb segítségre mert az tönkre tette őket, szóval kérdem én mi az oka?

2019. dec. 20. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A függőség kialakulása.
2019. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert függő vagyok. Hamarabb dohányoztam,minthogy ápoló lettem. Kb.ezzel így van mindenki. Így elég nehéz letenni,még akkor is,ha láttam konkrétan beteget aki kiokádta a tüdejét 3,5 liter vér kíséretében. Meg a szokásos barom felfogás.. velem úgyse történik meg. :)

És a sok ideg amit megeszünk,meg a sok borzalom amit látunk.. ez mind benne van. Nálam legalábbis. Bár én elég kemény osztályokon dologozom.

2019. dec. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kiváncsi vagyok döbbenet volt látni a tüdőket műtő mellkassebészt aki dohányzott meg az ottani ápolókat akik élesben nézték végig a dohányzás következményeit minden nap.
2019. dec. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki kórházban dolgozik, látja, hogy a 70-90 éves nem dohányzó betegek ugyan egészségileg "jól" vannak (nem haldokolnak), de... elég szomorú azt nézni, hogy a gyerekek berakják kórházba, szocotthonba (mert kell a lakás, vagy nincs aki otthon ápolja).

Másrészt ennyi idősen már az ember nem mindig tud menni, pelenkázni kell, injekciók, vérvétel, infúzió, gyógyszerek... nem biztos, hogy jó ezt megélni.

2019. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%

Mit vagy kíváncsi? Húzz le pár évet az egészségügyben és megérted. Nekem tüdőgyógyász szakorvos ismerősöm is szívja a cigit, de amiket lenyom(tunk) az nem emberi. Én már csak múlt időben beszélek, mert otthagytam az egészségügyet, de dolgoztam benne és látom mi megy ott.


Az egyik legstresszesebb melónak tartom, ahol szinte semmi kompenzáció nincs, csak akkor ha elhivatott vagy a szakma szeretete iránt.


A legtöbbünk ki van égve, ideges, feszült, nagyon sok túlóra, kevés fizu. Arra jó, hogy egy 5 percre kiszakadj a kórházból és kimenj a levegőre, beszélgess kicsit nyugiban a kollégákkal, vagy van aki csak egyedül jár ki cigizni, mert senkire sem kíváncsi abban a kis időben, csak hagyják békén.


Egyfajta eszköz is arra, hogy szünetet tudj tartani.

2019. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!