Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért nem szokom rá a cigire?

Miért nem szokom rá a cigire?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem is akarok rászokni.


Igazság szerint csak érdekelne hogy mi az oka annak, hogy (hála Istennek) teljes mértékben kordában tudom tartani.

2017-ben kezdtem el az egyik legerősebbel ( piros marbi, azóta már szinte mindent kipróbáltam.

Több oka is volt, egyedül és társaságban is dohányoztam.Soha nem éreztem azt hogy kell egy cigi.Csak úgy rágyújtottam, de sokszor még rosszul is voltam utána ( ekkor voltam 19 éves )


Úgy tudom a rosszullét normális is az elején, viszont azóta rengeteg dobozzal elszívtam és még mindig nem érzem hogy szükségem lenne rá.

Most nyilván mindenki arra gondol hogy akkor mégis minek cigiztem?


Egyszerű a válasz. Azért mert akartam.21 évesen, egyetemre járva ugy gondolom senkinek nem tartozom magyarazattal ,csak az okara vagyok kivancsi.


2019 szeptembere ota kiserletezgetek meddig birom, de harom honap "tisztasag" utan is azt ereztem hogy egyaltalan nincs szuksegem ra...

ezert ugy gondolom ha nem akarnek cigizni barmikor le tudnam tenni, mert egyaltalan nincs szksegem ra



2020. jan. 17. 12:33
 1/10 A kérdező kommentje:

Volt olyan helyzet mikor spóroltam valamire , vagy nem volt sok pénzem hetekig nem szívtam egy szálat sem mert sajnáltam rá a pénzt.Egy pillanatig sem éreztem hogy hiányzik.


A három hónapos tisztaság után is csak azért gyújtottam rá mert olyan közegben vagyok ahol mindenki cigizik és úgy éreztem 3 hónap alatt bebizonyítottam magamnak hogy tényleg nem vagyok rá szokva, elfogadtam egy szálat de akkor sem azért mert "pangott a tüdőm"

2020. jan. 17. 12:37
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért ebbe a témába rakta bocsi


Pedig mást választottam

2020. jan. 17. 12:40
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Amikor az ember kezd becsavarodni, akkor sok ilyen fajta önkísérletet képes végezni.
2020. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van, aki genetikailag hajlamosabb a függőség kiakalulására, van, aki nem, te az utóbbi típus vagy.
2020. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Van akinél lassabban alakul ki a függőség.
2020. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincsen meg benned a függőségért kialakuló gén, ennyi a titok.
2020. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pontatlan voltam, teljesen nem bizonyított, hogy mely gén vagy gének felelősek a függőség kialakulásáért és az sincsen tisztázva, hogy miért alakul ki valakinél gyorsabban vagy jóval lassabban.
2020. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Egyébként Piros Marbival kezdtem, 1-2 hónapig, utána arany Marbit szívtam de csak mert másoknál láttam, aztán mentolos marbi is megtetszett szintén mások miatt, azt is szívtam egy darabig.


Utána jött a beton Szofi, sokan azt mondták ki esne a tüdeje ha beleszivna, én szinte gyengének éreztem a marbikhoz képest...

Ezt követően már nem tudom pontosan, volt Philip Morris mindenféle, meg piros dunhill sárga camel elég sokáig , ezek is nagyon erősek elvileg.


Fekete dunhillt is szívtam, csak a mentolosat.


Így leírva hihetetlen amúgy belegondolni hogy ha ezekből mind csak egy dobozzal szívtam volna el is azt hinném rá szokok a nikotinra , de ráadásul mindegyik felsorolt fajtából minimum 5 dobozt elszívtam életemben.

Azért szerintem az már nem kevés

2020. jan. 17. 22:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom nem kell kísérteni a sorsot, előbb utóbb minden ember rászokik, ez tény. Te eddig szerencsés voltál.
2020. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez így van !
2020. jan. 19. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!