Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha a dohányport (cigiport) az...

Ha a dohányport (cigiport) az orromba felszívom akkor annak mi lesz a hatása?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
mi az a cigipor?
2010. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
dohánypor,csak nálunk (keleten) úgy használjuk a szót h cigipor nem tom h miért
2010. júl. 22. 11:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyan, mint régen volt a tubák. Semmi másra nem jó, mint hogy baromi nagyokat tüsszentesz utána. Hogy ártalmas-e, azt nem tudom, mint ahogy azt sem, minek orrba dohánypont szippantani, azaz tubákolni?
2010. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a nikotin méreg. Növényvédődszer. Áztatott csikklével irtjuk a levéltetveket.

"Nikotin a Nicotiana nemzettség (dohány, kapadohány) jellemző fő alkaloidája. A Nikotin színtelen, jellemző szagú, gyengén lúgos folyadék. Mesterségesen is előállítható. Teljes rovarölő hatást a balraforgató 1-nikotin biztosít. Levegőn megbarnul és rossz szagúvá válik. Vízben, alkoholban, éterben és zsíros olajokban jól oldódik.

A Nikotin a legerősebb mérgekhez sorolható, mert emberre testsúly kg-onként 0,01 g halálos lehet. Fontos növényvédőszer és gyógyszeripari alapanyag. (Nikotin-sav és származékai). A különböző dohányfajták Nikotin-tartalma a talajtól és tápanyagoktól függ. A dohány Nikotin-képzésének kedvez a száraz időjárás, a kálium- és nitrogéntrágyázás, a virágzat eltávolítása.

A dohánylevél Nikotin-tartalma 8 %-ot is elérhet. A nálunk termesztett dohányfajták Nikotin-tartalma 3,4 %-ig terjed. A növényvédelemben használt Nikotin-t kapadohányból és dohányhulladékból állítják elő. A növényvédelmi Nikotin (nyers Nikotin) barnapiros, kellemetlen szagú, 95-98 % tiszta Nikotin-t tartalmaz, erős méreg, méhekre veszélyes folyadék. Mérgező hatását, mint légzési, érintő (kontakt) és gyomorméreg fejti ki, melyek közül elsődlegesen és legerősebben mint légzési méreg hat. A rovar testébe a légzőnyílásokon át hatol be gáz vagy folyadék alakjában és az idegsejteket, valamint az idegközpontot bénítja. Önmagában nem tapad jól, ezért tapadó, áztató és nedvesítő képességét káliszappan vagy Nikepon hozzáadásával fokozzuk. Szükség szerint keverhető nedvesítőszer nélkül, mészkénlével, bordóilével. Ha bordóilébe kerül felhasználásra, 50 %-al több Nikotin-t kell a permetléhez adni.

"

2010. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tubák, mint olyan kellemes dolog :) A nikotin az orr nyálkahártyán keresztül is fel tud szívódni, tehát megvan a hatása. Viszont a rendszeres használat nem tesz túl jót neki.
2010. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

írtad h megvan a hatása

de mi az a hatás???

2010. júl. 22. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:
mint általába a nikotinnak.. az a hatása.. szűkíti az ereket, növeli a pulzust...
2010. júl. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, a "megvan a hatása"-t, hogy többé-kevésbé ugyanazt tudja, mint a cigaretta. Felszívódik a nikotin, csökkenti a nikotinhiányt, stb. Szóval, mintha rágyújtanál.
2010. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Átolvastam a hosszú magyarázatot, de úgy vagyok az ilyen válaszokkal, mint a nagy számokkal. Meg tudom jegyezni, de nem tudom felfogni, ha számomra az adatoknak nincs jelentősége.

Azt hiszem a dohány felszívása nem túl ártalmas, mivel kitüsszentjük. (Manapság nem divat a tüsszentés kellemes érzetét előidézni. Néha látom, hogy egyesek olyan helyzetben sem mernek jóízűen tüsszenteni, ha megtehetnék. Miért, miért nem?)

Egyszer, vendégségben az 5 éves fiam felbontott és lenyelt egy szálnyi cigarettadohányt az asztal alatt. Amikor észrevettük elrohantunk az orvosi ügyeletre, az orvos pedig majdnem kinevetett bennünket. Azt mondta, hogy fél doboznyinál is többet kellett volna elfogyasztania ahhoz, hogy bármilyen tünetet, hatást okozzon a gyereknek. - Persze más a helyzet a kifőzött dohánylével. - Ezért nem becsülném túl a dohánypor káros hatását.

2010. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!