Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek igaz az elméletem?

Szerintetek igaz az elméletem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 20 éves vagyok. Dohányzok 5 vagy 6 éve.


3x próbáltam leszokni nem ment.


Figyeljétek az elméletem mert kiváncsi vagyok a véleményetekre:


Régóta agyalok a tüdőrákon.

A rák mindenkiben ott lakozik.

Valakiben könnyen elő jöhet. Valakiben nem.

Vérvonaltól függ.

Az én családomban még soha nem halt meg senki rákban.

Se tüdőrákban, se gégerákban.


Sok olyan embert ismertem akik meghaltak rákban.


Az utólsó gégerákban szenved a cigi miatt de már 70 éves.


Mindig csak silány minőségű ''román'' cigit szívott.


Felállítottam magamban egy statisztikát és ez lett az eredmény (szerintetek van benne igazság?) :


Dohányozhatunk.


De ne legyünk láncdohányosok.


Csak minőségi cigit szívjunk (marlboro,kent,davidoff) ugyanis abban nem madárüdülék meg szalmaszálak vannak.


És ami az egyik legfontosabb:

Szerintem a cigi csak elősegítheti a rákot és nem feltétlen okozza. Persze mint mondottam ez függ a vérvonaltól is.


Vélemény?

Kösz a figyelmet.


2010. júl. 23. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
van benne ráció...
2010. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugye olyan helyen dohányzol, ahol másokat nem zavarsz vele?
2010. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Ez tipikusan egy függö ember gondoltmenete - megmagyarázod, hogy nem baj, ha szenvedélybeteg vagy, mert baja csak másoknak lehet, te vagy a nagy kivétel, de az egész csak arra való, hogy ne kelljen beismerned, hogy nics annyi akarateröd, hogy abba hagyd a dohányzást.


Valamenyi igazad azért van, mert a rákra való hajlam örököltehö, de a környezeti tényezök (légszennyezés, vegyszerek, stb) legalább annyit számitanak. A régi dohánytermékek nem voltak rosszabbak, mint a mai "minöségi", ugyanis a "jó" minöségüekben rengeteg vegyszer van, igy legalább annyira ártalmas. Az hogy mßeg csak idönként gyújtasz rá - senki sem úgy kezdni, hogy a cikkröl gyújt rá a következöre, de az irány errefelé mutat. Szóval az elméleted max. 2 %-ban helytálló lehet (de nem biztos).

2010. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem is tudom, és is ennyi idös vagyok és 7 éve cigizek, többször hagytam el néhány hónapra, de visszaszoktam, mert szeretek cigizni. Eleget vagyok rákosok között és az a véleményem, hogy a legtöbb "hamar elmenő" beteg nem dohányos. A legtöbb sokat szenvedő pedig igen...szóval szívás. Szerény véleményem szerint kell találni egy nyomós okot a leszokásra, de nem a haláltól félve, hanem az élettől...
2010. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

lerövidítem a teóriád egy mondatba:

Te nagy valószínűséggel nem leszel rákos, mivel te "minőségi" cigit szivsz és a vérvonalad szerint se.


csakhogy ez ott bukta ahol van. mert az agyadat ott játszod ki ahol akarod. Olyan kifogásokat kereshetsz amik a legrafináltabbak.


Magyadat csapod be. azt várod hogy asszisztáljuk hozzá.


itt igazából nem az a kérdés hogy te meg fogsz e halni a cigi okozta bármiben, hanem hogy úgymond szebb/jobb e vele a mindennapod.


Erre vezesd le a válaszod,és ha igen jön ki akkor folytasd.


Tehát:

DohányozhatSZ. Abba hitbe is ringathatod magad hogy ez nem rossz neked. ja de rossz. már leírtad, különben nem akartál volna leszokni 3* is.


Az elméleted helytállóságától függetlenül a cigi rabja vagy.

Inkább ezen változtass.

2010. júl. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Valamiben meg kell halni.

Amúgy igazad van (szerintem).

2010. júl. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ht ha teged ez megnyugtat akkor ringasd magad ebben,de honnan tudod nem te leszel a kovetkezo aki a dohanyzas miatt fog meghalni?????
2010. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!