Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a dohányzásr...

Hogyan szokjak le a dohányzásról, ha szeretek dohányozni de tudom hogy káros és nem lesz jó vége?

Figyelt kérdés

Sokan leszoknak a cigiről, mert utálják és szerintem úgy sokkal könnyebben is megy.


Én szeretek dohányozni, megnyugtat, és jó érzés vagy nem tudom hogy fejezzem ki.


De a párkapcsolatom rá fog menni. A párom nem dohányzik és nagyon utálja azt, hogy én igen. Nem is keveset.

Leginkabb ez miatt szeretném abba hagyni, de mivel jól esik abszolút semmi akaraterőm nincs.

De az egészségem szempontjából is sürgősen le kéne szoknom. Ugyanis a tüdőm már elkezdett sípolni és van hogy nagyon nehezen kapok levegőt.


25 vagyok és durván 12 éves korom óta cigizek. Tudom brutális, de egy rossz társaságnak köszönhetően alakult így. Valaki valami tanács?

Am napi 1.5 doboz cigi (arany marlboro) anyagilag is teljesen lehúz. El vagyok keseredve, félek attól ha egyszer teherbe esek akkor sem leszek képes abba hagyni.


2020. márc. 6. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Követem ha nem baj.
2020. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A cigiről senki nem azért szokott le mert utálja a cigit.Lehet anyagi vagy egészségügyi oka, vagy a józan ész diktálja.Nehéz, de le kell tenni és kész. Nem csökkentgetni, nem magyarázatokat keresni, abbahagyni. 3 hónapig egyre kevésbé de kívántam, ennek 11 éve azóta egy szívást sem próbáltam.
2020. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De igen, van aki azért szokott le mert azt se tudja miért szokott rá.

Nem ad örömet neki, büdös, stb. Én ismerek ilyet. Persze könnyen le is szokott.

2020. márc. 6. 12:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el a városodba oda, ahol segítenek leszokni. Általában a tüdőgondozóban van ilyen szolgáltatás. De neten is megtalálod. Ott elmondják, hogy mit lehet tenni. Ha ilyen sokat dohányzol, akkor neked a nikotin is hiányzik, nemcsak annyi, hogy szeretsz rágyújtani. Úgyhogy pl. tapasz lehet megoldás. És a párod támogatása is. Találjon ki neked jó programokat, amivel eltereli a figyelmedet :) Gondolom, már nem abban a társaságban vagy, amiben 12 évesen :) Ha a párod nem dohányzik, akkor nem lesz aki ingereljen a dohányzással. Munkahelyen szabad?
2020. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
15%
Nem lehet leszokni. Ez olyan mint a drog lehet hogy pár napig, hétig sziszegve kibírja az ember, de előbb-utóbb úgyis visszaesik. Én is feladtam már, mert ez egy felesleges sziszifuszi küzdelem. El kell fogadni hogy nincs menekvés.
2020. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

AZ nem elég indok neked hogy 1.5 doboz cigi naponta, az min. 1500 ft.

Az évente minimum 550000 ft.

De 10 év az 5.5 milla.

Kell-e ennél több indok?

2020. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nem elég motiváció az, hogy a párkapcsolatod rá fog menni, és sípol a tüdőd és a gatyád is rámegy, akkor nekem nincsen mit mondanom.
2020. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#5: Ez egy nagy hülyeség. Nagyapám utolsó 55 évében egy szálat sem szívott el, apa pedig 30 éve nem gyújtott rá, pedig többen is dohányzunk körülötte.

Ezzel a nincs menekvés dumával magadat becsaphatod, hogy legyen indokod dohányozni, de másnak ne javasold, kérlek. Főleg mikor le akar szokni.

2020. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2020. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Írass fel Champix gyógyszert, az erre van, nem egy természetgyógyászati marhaság, hanem egy valós, működő dolog. Ha elkezded szedni, nem fog már semmi "örömet okozni" a cigi, így értelmetlenné válik hogy rágyújts. Be kell szedni az előírt mennyiséget, és kész, nem vagy már dohányos.
2020. márc. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!