Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon hullik a hajam, minek...

Nagyon hullik a hajam, minek tudható be?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete észrevettem, hogy nagyon elkezdett hullani a hajam, akár minden második nap 1-1 tincsnyi. Anyukám szerint a tavasz miatt van, úgy gondolja, hogy változik a szervezetünk. Pajzsmirigy alulműködésem van, viszont az több éve és ilyen problémát nem okozott és szedek vitamint is erre. Sajnos emellett dohányzok 1 éve lassan, igyekszem letenni, nem tudom, esetleg a kettőnek van-e köze egymáshoz. Előre is köszönöm szépen a válaszokat! 23/L

2020. máj. 20. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a pajzsmirigyedet, nem biztos hogy nem lett azóta rosszabb, az magyarázat lehet.
2020. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigyemre szedek gyógyszert, az orvos szerint lassan el is hagyhatom, szépen csökkennek az értékek a normálisra, szóval ezt gondoltam a legkevésbé problémának:/
2020. máj. 20. 23:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet vitaminhiánytól is.
2020. máj. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pár éve letettem már a cigit és mennyiségileg ugyanannyi hullik, mint előtte is, szóval én nem hinném, hogy emiatt van.

Ahogy írták már, lehet vitaminhiány is, ezt egy részletesebb vérvétel meg tudja mondani. Ha nem mennél el - és a pajzsmirigyed tényleg rendben van, nem kell módosítani a gyógyszered adagját sem -, akkor halolajat és sörélesztőt ajánlanék. Emellett van egy sampon, amit anyámnak vettem még ünnepekre, neki bevált (már nem emlékszem pontosan, de a sampon ez lehetett: Bilka Bioaktív sampon hajhullás ellen 200ml), nekem meg a zöld dobozos Helia-D regeneráló hajhullás elleni esszencia jött be.

Persze ezek mellett szedtem vitaminokat, figyeltem az egészséges táplálkozásra és hetente legalább egyszer hajpakolást is csináltam.


Ha esetleg vasalnád a hajad vagy festenéd, akkor azokat el kéne hagyni. Fodrászom ajánlatára évek óta használom a vízgőzös hajvasalóm, ha nem nagyon párás a levegő vagy nem ázom meg, akkor a következő mosásig egyenes marad (én ezt szeretem).


A keratinos hajkezelés is sokat javíthat a hajad szerkezetén, talán 2-3 órás összesen a kezelés, árilag már nem nagyon emlékszem, talán 30 ezer körül van (ezt ne vedd készpénznek). Bár ez egyenesíti is a hajat, nemcsak táplálja, erre figyelj!

2020. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!