Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokhatnék le a cigiről...

Hogyan szokhatnék le a cigiről, kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Megbetegedtem tőle, állandóan köhögök, gyulladt a légcsövem, fulladozok tőle, nem bírok semmilyen fizikai terhelést, még a lépcsőzés is gondot okoz és még 10000 más bajom van tőle. Nagyjából 10 éve szívom rendszeresen, mostmár kb másfél doboz/nap(30 szál de van hogy több) megy el. Az a legnagyobb gond, hogy a közelemben mindenki dohányos (szomszédok, szülő, haverok), folyamatosan kávé és duma partik, meg persze cigi. Anélkül nem is tudom hogy lehet, hogy leülünk egy kávéra de nem cigizek velük. Egyébként már nagyon sokszor próbáltam leszokni, nikotin tapasszal sem ment, fokozatosan sem ment, azokban az időpontokban csak sóvárgás volt mindig amikor nem cigizhettem. Teljesen cigi nélkül pedig maximum 3 napig bírtam, addig is csak ágyban feküdtem, mert nem volt olyan pillanat, hogy ne gondoltam volna a cigire. Teljesen menthetetlen vagyok, de tudom mekkora hülyeség és mekkora kárt okozok magamnak. Mit tegyek, hogy le tudjak szokni? A könyvet is elolvastam egyébként, a neve nem ugrik be az a 100 oldalas. Mindent próbáltam, már fogalmam sincs mit tegyek. Nem akarok meghalni tényleg. Valakinek bármi tipp, tanács segítő szándékkal?

2020. máj. 29. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Agykontroll.

Más hobby ami elvonja a figyelmedet.

Champix.


Vagy keress egy nagyon jó hipnotizőr, az a legjobb legolcsóbb. Akármilyen hihetetlen. Bemész, máj kijössz és nem cigizel.


Elektromos cigi


Vagy vegyél erőt magadon, ne gyujts rá. Ez nehéz.

2020. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

elektromos cigarettát nem ajánlanám nagyon káros a tüdőre nézve

Mindig ha megkivánod a cigit inkább egyél helyette egy almát mondjuk vagy valamit

Csak két három hétig tart a sóvárgás aztán elmúlik

Fokozatosan rakd le mindennap egyel kevesebb szálat szivj el, ne azonnal tedd le az egészet

Kerüld a dohányos társaságot mindenképp

2020. máj. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most szoktam le januárba, én is 10 évig cigiztem, napi 1-1.5doboz cigi, és egyik napról a másikra le tettem, nehéz utána meg állni de csak első 2 hét rossz, de hidd el még éri a küzdelem, mára már csak egy rossz emlék számomra a cigi, hozzá teszem 2 hónapig én is hiányoltam de csak adott szituációkba, voltak elvonási tüneteim is, de ez ne legyen el rettentítés számodra a leszokás közbe teljesen normális ha a szervezeted valamihez hozzá van szokva és hirtelen megvonod az ezzel jár! Valamint én is használtam még régebben nikotin pótló szereket de semelyik nem segített, ezt csak akarat erővel tudod letenni! De gondolj bele hogy ha másnak is sikerült akkor neked miért ne sikerülne, hiszen vannak még durvább dohányosok is akik 40 év kemény bagózás után le tudták tenni! Adj magadnak egy kis időt és szánd el magad hogy le teszed, hidd el menni fog, csak akarat erő kell hozzá! :) nekem is sikerült :)
2020. máj. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az elején muszáj kerülni a dohányosokat... Én melóhelyen nem mentem ki velük addig játszottam a telón... Anyuékhoz barátokhoz kb 2 hétig... Aztán tettem fel tapaszt lehet hogy csak pszichésen de jó volt ha másra nem is nem mertem rágyújtani amikor rajtam volt. 2 hét után olyan büdős volt a cigi hogy már undorodtam tőle és a doh@nyosoktól is... El se hiszem hogy nekem is ilyen szagom volt... Persze sokáig lesznek nehezebb hullám... Vettem egy kiskutyát az a szabadidőmet tökéletesen kitölti... Összejöveteleken büszke voltam hogy én már nem dohányzom és a rossz akarók is sokat segítettek a "jajj úgy se fogod sokáig bírni majd itt fogsz kuncsorogni egy cigiéet" na nekik is mutasd meg hogy csak azért is... Az első egy hét nehéz de utána olyan sok előnye lesz hogy hiányozni sem fog
2020. máj. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2020. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!