Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valaha el fog múlni teljesen...

Valaha el fog múlni teljesen a dohányzás utáni sóvárgásom?

Figyelt kérdés

Sosem voltam egy nagy cigis, rendszeresen dohányoztam, viszont sosem voltam az, aki ilyen napi 1-1,5 dobozzal is elszívott. Napi 5-6 szál volt mindig a megszokott, ezen felül mindössze 3 évig dohányoztam. Lassan 2 hete úgy döntöttem, leszokok, azóta egy szálat sem szívtam, egész jól bírom, semmi durva elvonási tünet, stb. (gondolom azért, mert sosem voltam a nikotin függője, inkább a szokásé)

Beszélgettem családban olyan emberekkel, akik leszoktak már, mind azt mondták, hogy a sóvárgás 1-2 héten belül el is múlik teljesen. Azonban én nem ezt tapasztalom. Legfőképpen olyan helyzetekben jön elő, amikor mondjuk sétálok az utcán, munkában szünet van, stb.

Ilyenkor viszont nagyon szívesen rágyújtanék, hiányzik azért a napi rutinomból, kicsit még mindig keresek pótcselekvéseket helyette. Az lenne a kérdésem, hogy valaha ez meg fog szűnni teljesen? Tényleg lesz az az idő, amikor már el sem fogom tudni képzelni az életemet cigivel? Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez a sóvárgás el fog menni, mert így kicsit feleslegesnek érzem a leszokást, ha a hiányérzet örökre velem marad. Remélem érthetően fogalmaztam.



2020. júl. 1. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Elfog múlni.
2020. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

két hét alatt elmúlik a sóvárgás és utána meg már csak egyre tisztábbnak fogod érezni magadat

Találj valami más pótcselekvést találni addig is a cigi helyett, mondjuk rágózz amig el nem múlik ez a pótcselekvés érzés

2020. júl. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem sosem fog elmúlni, legalábbis nekem nem múlt még el. Lehet nélküle élni, de leszokni nem lehet róla. Nekem volt már, hogy fél évig sem gyújtottam rá, de még akkor is majd megbolondultam ha rágondoltam.
2020. júl. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3 ez csak már phszihés alapú bebeszélés

Fél év az már hosszú idő leszokás szempontjából

Ne gondolj a cigarettára és csinálj valami pótcselekvést ha mégis a cigarettára gondolsz

Én amikor leszoktam már fél év után nem is gondoltam a cigire, ma meg már 15 évvel később az is zavar ha az orrom alá füstölnek

2020. júl. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jó hír, hogy nem nikotin után sóvárogsz, hanem a cigizés szertartása után, amit jóval könnyebben lehet kezelni.


Egyszerűen találj ki helyette vlamilyen más szertartást, és így átvezetődik a megszokás. Pl igyál egy kávét, vagy egyél egy almát. Ha eszel helyette, akkor ne kalóriadós kaját egyél, mert ettől híznak el az emberek a lezsokás után.

2020. júl. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!