Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Légzési gondok leszokó dohányo...

Légzési gondok leszokó dohányosnál! Mitől lehet? Forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Napközben minden nap egy fél órára minimum,ha vízszintes helyzetbe kerülök órákra bedugul az orrom. Egyszer éjjel arra keltem hogy nem tudok levegőt venni, fel kellett kelnem és erolkodnom vagy 5 másodpercig hogy sikerüljön. Már fel éve tart ez. Nagyon gyakran cserélem emiatt az ágynemum, sokat takarítok, szellőztetek, így biztos nem irritáció vagy allergia, mindenhol előjön, már vagy fél éve nem vettem tiszta levegőt. Évek óta dohányos vagyok, de nem viszem túlzásba, van hogy heti öt szálat szivok csak. Viszont emiatt kénytelen voltam letenni. Egy hete nem dohányzom, tünetmentes teljesen a leszokás, viszont ez a légzési gond nem szunt meg. Meg fog? Várjak még rá hogy kitisztul belőlem a cigi, és elmuljon, vagy menjek orvoshoz már most? Hasonló tapasztalatok? Azt meg hozzáteszem, hogy sokat sportolok, sokáig bírom levegő nélkül pl úszás közben, szóval nem függ megerőltetéstől, biztos nem asztma.

2020. aug. 9. 11:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Olvass utana a reflux tuneteinek testver
2020. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

1. Nem vagyok a testvered

2. Refluxom van 15 éve. Ilyen jellegű fulladast nem okoz

3. Biolóigiából diplomáztam

4. Tüdőbetegségek terén érintettség miatt már nem vagyok járatlan

5. Ezt a problémát szív eredetű dolog is okozhatja, reflux tuti nem.

2020. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
2020. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
ide linkelhetsz bármit de ilyen jellegű fulladást, hogy 5mpig egyáltalán nem tud levegőt venni valaki nem okoz a reflux.
2020. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Akkor olvas még utána, ilyet is találsz, hogy garatgörcs, de valóban 5mp az jó kérdés. Egy orvos tudja megmondani.
2020. aug. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, csak van a családomban szeretek tájékozódni, Háziorvos kedves kérdező!!
2020. aug. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Tüdőprobléma, Szívprobléma, Idegrendszeri probléma, Pszichés probléma.....egy orvos sem tudná megmondani, a ciginek köze van e a fulladásodhoz. Az 5mp légzésképtelenség nem biztos, hogy összefügg az orrdugulással. Az lehet allergiától is. Attól, hogy korábban nem voltál allergiás még kialakulhatott. A másik tünet nem tűnik allergia jellegűnek, ahhoz orvos kéne, hogy kiderítse mi a baj. Én biztos nagyon megijednék ha ilyet éreznék.
2020. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
15. neked volt már gége meg garat görcsöd? Nekem már volt többször is. Pocsék érzés de kapsz levegőt.
2020. aug. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen. Sajnálom, tényleg rossz lehet... :/
2020. aug. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen fajta apnoe is lehet, mindenképp mennyél orvoshoz. Egy laikus tanácsom lenne, a légzőgyakorlatok jók mindenféle légzőszervi panaszra, növeli a tüdőkapacitást.
2020. aug. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!