Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elektromos pipa vagy sima pipa?

Elektromos pipa vagy sima pipa?

Figyelt kérdés
Szeretném a pipázás élményét átélni, viszont nem szeretnék olyan sokat költeni és annyira nem szeretnék nikotint is szívni. Mik az előnyei a sima illetve az elektromos pipának? Úgy is megéri elektromos pipát venni, ha nem szeretném letüdőzni, csak az ízeket szeretném érezni, ízlelni? Egészséghuszárok kérem kíméljenek!

2020. szept. 6. 13:45
 1/3 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező, ha számodra a legfontosabb szempont a pipázás élményének az átélése, akkor én azt tanácsolnám, hogy maradj a klasszikus pipázásnál.


1. A Pipa, olyan pipát válassz aminek tetszik a külseje és nincs egetrengető ára.

2. A Pipadohány, mindenféleképpen olyat válassz aminek tetszik az ízvilága (elolvasod a leírást milyen dohány van benne, esetleg aromásított vagy nem).

Én személy szerint az édeskés íz kedvelője vagyok, és vannak kimondottan kellemes illatúak.


Ami az e-pipát illeti, szerintem az csak e-cigi extra lépésekkel.

A működési alapelv/konstrukció ugyan az. Van egy elem + tank amibe megy a kazán és az e-liquid/"e-dzsúsz". Mivel e-dzsúszból rengeteg fajta (VG és PG arány, nikotin erősség) és ízesítés elérhető (dohány, gyümölcsös, mentol, stb.), itt meg van annak az előnye, hogy tudsz venni 0mg/ml nikotin tartalommal rendelkezőt és olyan ízt ami neked leginkább megfelel.


Szerintem a pipázás élményét az "e-pipa" nem tudja átnyújtani, ahogy egy jó szivarét sem, mégpedig azért mert eredetileg azért találták ki, hogy egészségesebb úton juttasson nikotint a szervezetbe, mint a hagyományos értelemben vett dohányzás.


Remélem sikerült választ adnom a kérdésedre. Legyen további szép napod!

2020. szept. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 XDVB válasza:

Teljes mértékben egyetértek az 1. -vel.


A pipa élményét csak egy pipa tudja visszaadni + ha nem szereted a nikotint olyan pipát vegyél amibe lehet szűrőt tenni.


Az e-pipa ugyan az mint az e-cigi szóval szerintem nem olyan nehéz megtanulni pipázni, viszont élvezni egy pipát megint más.

Elsőre biztos hogy nem fogod élvezni, mert ki kell tapasztalnod, hogy neked és a pipádnak mi a jó.

Sok sikert kívánok hozzá

2020. nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a pipa mellett döntöttem. :-)
2020. nov. 15. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!