Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Színészi feladat lenne számomr...

Színészi feladat lenne számomra a dohányzás és a rendező nagyon ragaszkodik hozzá hogy igazi cigarettát szívjak, azonban én soha életemben nem dohányoztam eddig és félek hogy tartósan rászoknék, mit tegyek? 27L

Figyelt kérdés

Nagyon rég óta színészkedem és szerepelek különféle hosszabb, rövidebb filmekben. Imádom csinálni és ez a szenvedélyem. Változó, hogy mikor nagyobb és kisebb költségvetésű filmekben veszek részt, de eddig 16 filmben vállaltam szerepet. A színészet RENGETEG olyan dologra adott nekem tapasztalási lehetőséget, amit lehet, hogy önmagamtól, a civil életemben nem is tettem volna meg, pl. leszbikus csók. Nekem ez a bizonyos csók segített önmagam megértésében és ez az oka annak, ma már egy lány partnerrel élem az életem és nagyon boldog vagyok vele! (A csók előtt, amit a szerep kedvéért csináltam a filmben, addig fiúkkal próbálkoztam párkeresés terén, de nem voltam boldog.)


Azt szeretem a színészetben, hogy a szerep bizonyos értelemben rákényszerít, hogy kilépjek a komfort zónámból. Nagyon izgalmas érzés olyan karaktert alakítani, aki távol áll tőlem, ha a valódi személyiségem nézzük. Viszont végig volt egy dolog, már a legeleje óta, hogy egy dologra biztos nem lennék hajlandó: a dohányzás igazi cigarettával. Három olyan filmem volt ahol a szerep miatt dohányoznom kellett, de az nem volt igazi cigaretta, csak filmes kellék! (Nem volt benne semmi ártalmas anyag, színész cigaretta volt, nem igazi.)


Az volt ezekben a forgatásokban a jó dolog, hogy a rendező mindig elfogadta és tiszteletben tartotta, hogy én nem dohányzom a való életben, soha nem is dohányoztam és nem is szeretnék, teljesen elfogadták. Ezért volt nagyszerű, hogy lehetőség adódott a színész cigarettára, amivel nem volt problémám. Viszont a mostani film esetében, a rendező nagyon szeretné hogy igazi cigarettát szívjak, a szerep és történet kedvéért!


A szerep szerint ebben a filmben egy olyan lányt alakítanék, aki bár kívülről nagyon boldognak tűnik, de belül nem az. Egész életében bele volt kényszerítve a "jó kislány" szerepbe és a gazdag szülei megfosztották őt a felfedezés és kaland élményétől. A filmben a szerep szerint nekem fokozatosan kellene egyre szomorúbbnak lennem és végül jönne a karakter életében egy átlagos lány, aki segítene a filmbeli karakteremnek "lázadni". Ő elvinne engem kocsmába, meginnám az első alkoholos italom, elmennénk diszkóba, aztán jönne a cigaretta. A szerep szerint (és egyébként a való életben is) ez lenne nekem az első cigaretta és éppen emiatt sokat is kellene köhögnöm a filmben. Aztán egyre többet és többet kellene cigiznem és a film végére teljesen rászoknék a dohányzásra és igazi dohányos válna belőlem!


PONT EZÉRT lenne nagyon fontos a rendező szerint, hogy igazi cigit használjak, mert akkor a szerep TELJESEN hiteles lenne, nem csupán eljátszanám, hogy éppen rászokok a cigire, hanem a való életben is így lenne! Mindig arra hivatkozik a rendező, hogy ez egy nagyon szép művészi alakítás lenne és példaként felhozott egy indiai színésznőt is. Elmesélte nekem, hogy Hina Khan egy olyan színésznő, aki soha életében nem dohányzott, sőt, utálja a dolgot és kerüli a magánéletében. Viszont ő is dohányzott igazi cigivel egy szerep kedvéért és neki is az volt az első dohányzása, amit a filmben látni.


[link]


Az a helyzet, hogy tényleg elgondolkodtatott engem a rendező. Tényleg igaza van abban, hogy ez az általa említett színésznő igazi cigit szívott a szerep kedvéért és ráadásképpen először tette az életében, mindezt a művészet kedvéért. És abban is 100 százalék igaza van, hogy úgy lenen igazán hiteles a szerep, ha nem csupán a karakter, de én is éppen akkor kezdenék rászokni a cigire, mint a lány akit alakítanék a filmben. És az is teljesen igaz, hogy ez komfort zóna kilépés lenne, amit én IMÁDOK, mert számomra nagyon izgalmas érzés ez!


Viszont én utálom a cigit (igaz, Kina Kahn is utálta, mégis megtette a film kedvéért) és félek hogy nem tudnék leszokni róla, mert ugye a film kedvéért nekem fokozatosan rá kellene szoknom. Hosszú film lenne és rengeteget kellene cigiznem sok jelenetben, főleg a film vége felé. De azt figyelembe kell venni, hogy én tényleg nagyon odafigyelek az egészséges életmódra, éppen ezért eszem rengeteg zöldséget és gyümölcsöt, illetve rendszeresen járok úszni is, minden hétvégén, ha tehetem.


Mint színész, biztosan elképesztően izgalmas lenne számomra a szerep és biztosan imádnám, hiszen komfort zóna kilépés, ráadásképpen elég extrém módon. Viszont féltem az egészségem és hogy a forgatás után, mikor vége a szerepnek, többé nem tudnám letenni a cigarettát. Pedig ez a film szerep teljesen nekem való és imádom alakítani a "lázadó jó kislány" szerepet, már többször is alakítottam, de sohasem ennyire mély és drámai módon.


Jelen helyzetben mi lenne a helyes döntés? Mondjak igent egy olyan filmszerepre, amire mindig is vágytam és imádnám a komfort zóna elhagyását, vagy az egészségem miatt nem lenne szabad elfogadnom?



2020. szept. 17. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Azért pár szál cigitől nem fogsz rászokni, és ártani sem árt jobban mint a szmog. Ne tűdözz le, és így elég hiteles lehet a dohányzás. Amúgy ha már most gondot okoz neked a "cigi jelenet" akkor a színészet nem neked való.
2020. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Ne tüdőzd le,csak szájba szívod aztán ennyi ..

Nem nagyon értem ennek a litániának mi köze volt a kérdéshez :D

2020. szept. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

2 verzió létezhet:

a; Ez valami cigifétises ember költeménye

b; Egy megvezethető, önbizalomhiányos valaki vagy, akit ott és úgy ki tudnak használni az emberek ahogy akarnak, a rendező pedig elmebeteg veled együtt

2020. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

16 film, mi? Ebbol kb. 15-ben statiszta lehettel, a 16.-bol meg vegul kivagtak a jelenetet amiben voltal. Annyi kozod van neked a szineszethez mint nekem a hegeduleshez, teleirtal egy oldalt tokeletesen irrelevans szofosassal es azon az egy dolgon vergodsz hogy jaaaaj a cigi.


Nem, nem kell raszoknod a film kedveert, nem, a rendezo nem ragaszkodik az igazi cigihez, ezek a dolgok csak a fejedben leteznek a szerepeddel egyutt.

2020. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
Nincs az a szerep, aminek a kedvéért cigarettát szívnék. Egyet sem.
2020. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%

"TELJESEN hiteles lenne, nem csupán eljátszanám, hogy éppen rászokok a cigire, hanem a való életben is így lenne!"


Az is teljesen hiteles lenne majd, amikor pár év múlva eljátszod a tüdőrákosat, vagy az is szép jelenet lenne, amikor éppen amputálják majd a lábadat.

2020. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el a regényt amit a kérdés alá írtál, gyanítom semmi köze a kérdéshez. A lényeg, hogy néhány szál cigitől nem fogsz rászokni. Ha valóban színész lennél akkor ezt egyrészt tudnád másrészt maga a kérdés sem született volna meg.
2020. szept. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Több évtizedet töltöttem színpadon.

Ha eddig nem tudtad volna, a színész azért színész, mert valamit hitelesen el tud játszani.

Ha éppen cigizni kell, akkor azt.

Sőt megnyugtatlak, hogy akiket pl. lelőnek a filmekben, azok a színészek is csak eljátsszák, hogy meghaltak.

Igazából nem halnak meg csak azért, hogy hitelesebb legyen.

Érteeeed??!


A rendeződ meg egy barom!

(Már ha igaz egyáltalán amit fentebb összehordtál?!)

2020. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Akkora kamu ez, mint a ház. Nagyon unatkozhatsz.
2020. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Zaklatószínház!
2020. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!