Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért van ennyi cigis Mo. -n?

Miért van ennyi cigis Mo. -n?

Figyelt kérdés
Mindenki kamaszkorban szokik rá, nem? Miért? Féltek attól, hogy nem lesztek faszagyerekek a többiek szemében? Azt, akinek a családjában dohányoznak, meg tudom érteni, hiszen nem ő tehet róla, gyakorlatilag rászoktatják.
2010. aug. 6. 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon ritka az olyan család, ahol legalább egy ember ne dohányozna, ergó a fiatalok 90%-át, ahogy te mondod " rászoktatják". Azt gondolom, hogy manapság már nem arról van szó, hogy " ettől leszek nagy ", inkább a beilleszkedés, ami miatt meghatározó. Illetve az, hogy kipróbálják, azátn bulikban egyszer egyszer és szép lassan rá lehet szokni, ha gyenge az ember. De a kérdésedre tekintve, hogy Magyarországon, miért van ennyi.. nyilván attól, hogy kevésbé korlátozzák nyílt tereken a dohányzást, illetve az, hogy szinte mindenhol van dohányzó részleg.
2010. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Én arra gondolok, hogy stresszesen élnek az emberek. Azt hallottam, hogy a cigi megnyugtat. Nem tudom lehet-e összefüggés. Még nem próbáltam, de nem is fogom. Nem attól lesz valaki f@sz@ csávó ha dohányzik. Ja és ha valaki csak így tud beilleszkedni egy társaságba, akkor csak sajnálni lehet...


18/F

2010. aug. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Előző: jó az alap elgondolásod valóban az emberek stresszes élete miatt van,azonban a cigi nem nyugtat,de a stresszes,depressziós élet rávisz az ilyesfajta élvezeti cikkek kipróbálására,aztán pedig rászoknak és nem nagyon tudnak leszokni(persze vannak kivételek).
2010. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sajnos erre mindig van pénzük az ilyeneknek, igaz, hogy sok olyan szomszédom van, ahol egy kocsi havi törlesztőrészlete lenne, de szarnak rá, inkább elcigizik. A baj, csak az, hogy nekem kell elviselnem ezt, meg amikor rámfújják a cigifüstöt a buszmegállóban, mert olyan bunkó, hogy nem is gondol abba bele, hogy valaki esetleg nem dohányzik.Sok olyat is látok, hogy az anyuka az 1 éves baba fölött cigizik, mert olyan gyenge jellem, hogy nem tud leszokni. Had szívja szegény gyerek is a füstöt.
2010. aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az állam egy doboz cigi után 150-200Ft-ot kap! (Ha nem többet) éppen ezért SOHA nem lesz betiltva!
2010. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Így van utolsó és ez az összes csak növekedni fog,egyre magasabb az adó a cigin,és a szeszesitalokon.
2010. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, sajnálni lehet az olyan embereket akik csak így tudnak beilleszkedni, de ettől függetlenül még tény.
2010. aug. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Kíváncsi lennék arra, hogy a kedves kérdező mennyi idős.

Mert manapság már egyáltalán nem fasza gyerek az, aki cigizik!!! lehet, hogy régen így volt, de már nagyon sok baráti társaságban is elítélik a bagósokat. Munkahelyekről, iskolákról pedig ne is beszéljünk. Ugyan ki szeretne olyan alkalmazottat, akinek min. félóránként ki kell mennie 10 percre rágyújtani?


Hogy miért szoknak rá annyian, az szerintem eléggé összetett dolog. Mivel ez is pótcselekvés, ha jól tudom, sokan igenis nem fizetik a kocsirészletet, mivel nincs annyi pénz-->cigire pedig pont ezért van. feszültség levezető. sajnos hazánkban pedig elég nagy feszültségek uralkodnak, szóval nem is csodálkozom...

2010. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Régen nem reklámozták, hogy milyen ártalmas ezért szoktak rá s sokan nem tudnak leszokni.

Még mindig van réteg ahol alap, hogy valaki dohányzik.

2010. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Persze, hogy van még olyan réteg, de már sokkal kevesebb, mint évekkel ezelőtt.

Egyre kevesebb helyen viselik el a dohányosokat. Külön nemdohányzó szórakozóhelyeket hoznak létre például. Azért pár évvel ezelőtt nem volt valami gyakori az ilyen...

2010. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!