Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Káros-e ennyi vízipipázás?

Káros-e ennyi vízipipázás?

Figyelt kérdés

A párom nagyon szeret vízipipázni. Pár hónapja eljutott arra a szintre, hogy gyakorlatilag egy héten 5/6-szor biztosan elszívnak egy barátjával (a vízipipa nagysága viszonylag nagy, Khalil Mamoon, bár nem tudom számít-e ez). Eddig nem zavart, viszont most kezdek kicsit aggódni érte. Ha így folytatja, fog ez egészségkárosodással járni? Tényleg soknak számít, vagy csak én tartom annak? Kéne célozgatnom neki, hogy ez így nem lesz jó, vagy inkább ne is említsem?

19/L (ő 21/F)


2011. jún. 9. 07:49
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:
53%
Talán a tüdő érintettsége nem olyan súlyos, mint a dohányzás esetében, mivel a víz megszűri a füstöt, de a nikotinfüggés meg az azzal járó összes egészségi kockázat még így is bejöhet.
2011. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Minél nagyobb a pipa, annál jobb. Amúgy ez még határ eset. Én hallottam olyat, hogy a heti 8-10 tömés az ami a határ, hogy a felett lehet beszélni sokról. Sportolók is írták, hogy 8-10 pipázás egy héten az amit hátrányosan megéreznek a szervezetükön. Amúgy ha sok lesz neki, akkor úgyis leáll vele egy darabig. Van ismerősöm aki ugyan ennyit pipázott, s volt hogy ennyi már nem esett neki jól, akkor egy darabig abbahagyta, saját elhatározásból. Amúgy sztem jobb mintha bagózna, ha bagózik is, akkor inkább győzd meg, ha mindenáron füstöt akar, szívja csak a pipát. De nyugi, vannak durvábbak is, ennyitől sztem nem lesz baja.
2011. jún. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem cigizik, csak pipázik. Kezdek picit megnyugodni, csak aggódom érte :)
2011. jún. 9. 09:14
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

A vízipipában nincs füst,hanem vízgőz,csak azért hívják füstnek,mert úgy jobban hangzik!

És mielőtt még jönnének a rosszindulatú megjegyzések,leírnám,hogy a gőzt a glicerin miatt vissza lehet fújni,azért nem válik vízzé!

És szerintem nem káros annyira,minthogyha bagózna,na de azért ilyen sokszor mégse kéne pipázni!

Én is csak egy héten 1-szer,sőt! Van,hogy 3 hétig nem is pipázok!És igen,a pipa mérete is számít valamennyit,mivel minél nagyobb a pipa,annál nagyobb utat tesz meg a "füst",és több minden le tud rakódni!

Pl.: apró,megégett dohánydarabok,max. pici széndarabkák.

De azokat is megszűri a víz,a nagyobb test,csak a "füst" lehűlésére kell,pont úgy,mint nagy részben a víz!

Egyébként figyelmedbe ajánlom a Shiazo köveket,azokban nincs nikotin,így állítólag egyel talán nem káros,akárhányszor pipázik a barátod,de azért ennyiszer még Shiazo-val sem kell!

Remélem tudtam segíteni! :)

14/F

2011. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!