Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás mennyire változtat...

A dohányzás mennyire változtatja meg az ember hangját?

Figyelt kérdés

Amikor nagyon régen iskolába jártam, a sulirádióban volt olyan hogy bemondták pl., miről tartanak megemlékezést. Én évekig meg voltam róla győződve (nemcsak én, más osztálytársaim is), hogy az illető egy férfi.

Aztán egy nap mikor megjelent a folyosón és meghallottan, azonnal felismertük, majd ledöbbentünk azon, hogy egy középkorú nő. :-Oú


Az egyik tanár mondta a több éve tartó dohányzás miatt van.


Lehetséges, hogy valakinek a dohányzástól ennyire elmélyül a hangja nő létére, már majdnem férfias legyen? Vagy eleve mély lehetett az illetőnek?


Én azért ismerek/ismertem más dohányosokat, köztük anyukámat aki sajnos nagyon hosszú ideje, 25 éve dohányzik, mégse mély a hangja. Nem is változott semmit.


Vagy ez mitől függ?


(Amúgy az Oláh Ibolyára mondta egy ismerősöm, hogy szerinte szétbagózott hangja van).



2020. dec. 20. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom ez ugyanúgy a dohányzás (mellék)hatása mint például a tüdőrák. Van akinél kialakul, van aki leél 90 évet úgy hogy kutya baja tőle.
2020. dec. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól is, hogy mit és mennyit szív, letüdőzi-e a füstöt, ha igen, meddig tartja lent, hány évig dohányzik + egyéni eltérések lehetnek a hangszalagok közt: valaki 1-2 cigi után átmenetileg bereked (én), míg más akár egy dobozzal is elszív egy nap, mégis kamaszos hangja van (anyám új pasija).

A kérdésedre a válasz, hogy eléggé megváltoztathatja az ember hangját, de nem ismerem a nőt, akiről szól a kérdés, ezért nem tudom mrgítélni, mekkora szerepe volt ebben a dohányzásnak.

2020. dec. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Az biztos hogy mind a hangra, mind a tüdőre rossz hatással van a dohányzás, egyetlen előnye hogy szárítja a bőrt. Nekem zsíros a bőröm, de nem fogok emiatt

Rászokni, inkább a szolárium.

2020. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szárítja a bőrt de sokkal ráncosabb is lesz tőle. Talán ha ezt írnák a cigis dobozra nem szívnák a 12 éves kislányok az iskolák mögött...
2020. dec. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy? Akkor szívnák igazán
2020. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Oda írják, a dobozra. Sőt, én olyat is láttam, hogy impotenciát is lehet kapni. Én már leszoktam, de a mai napig megnézem az eldobott cigis dobozokat
2020. dec. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én például 10-ből esetből 9-szer megtudom mondani, hogy az illető dohányzik-e vagy sem. Pusztán a hangjukból.

Ha te is tudatosan odafigyelsz a dohányzók és nem dohányzók hangjára, akkor előbb-utóbb megtanulod meghallani a különbséget.

2020. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!