Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kapar a vízipipám, nade miért?

Edemsmith kérdése:

Kapar a vízipipám, nade miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni vízipipa használatával kapcsolatban. Top Mark márkájú vízipipám van és külön vettem hozzá oldalt (a belső oldalán) lyukas DUD kerámiát. Tömés után kb. 20-30 perccel erősen kaparó érzést ad, de sajna nemtudom miért. Két darab kókusz szenet használok, a kerámiában a dohány és a fólia között bőven van hely, talán 1-1,5cm is. Viszont páncélfólia helyett háztartási alufóliát használok két rétegben.


A tőlem tapasztaltabbaktól kérdezném: mit hibázok el? Mit nem csinálok helyesen?


Előre is köszönöm a segítséget!



2020. dec. 21. 20:02
 1/2 $$$$$ ***** válasza:
Na most azt hogy erted hogy a belső oldalon lyukas ? Vortex keramiad van? (Van benne egy "kis oszlop,,es az oszlop oldalán lyukak vannak?) Ha vortexed van akkor igy tömd:finoman tedd bele a dohanyt lehetoleg szetmorzsolva oszlasd el. Majd ovatosan nyomkodd le kicsit de ne erőböl. Laza tömes legyen de igazgasd el. Az oszlopon lévő kis lyukakat takarja el a dohány de ne nyomkodd be hozzá nehogy eltömitse. De ne latszodjanak ki. Azt nem is ertem hogy-hogy marad neked 1-1,5cm a folia es a dohány között. Nem kell olyan sok helyet hagyni. Épp annyit hagyja hogy ne erjen hozzá. Tehat kb.2 mm-ert(meg ne merd csak mondtam egy szamot. De az a lenyeg hogy keveset kell nem centiket). Illetve vegyel pancél foliat mert a sima haztartasi folija 1 retegben keves illetve az hő hatasara sok karos anyag vallik ki belőle. Amugy szerintem az a baj hogy nagyon alultömöd a kerámiát.
2020. dec. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 $$$$$ ***** válasza:
100%

Nezd csak ezt meg egy regebbi kerdéshez irtam. Itt meg jobban megfogalmaztam :


Lazan tedd bele a dohanyt kicsit morzsold szet hogy könnyebben át jarja a levegő. Utana a vegen kicsit törmöritsd meg de nem lenyomkodni kell. Inkabb csak kicsit rendezgetni hogy egyenletesen legyen mindenhol. Valamint a felső peremtöl hagyj el egy minimlais helyet kb.2-3 mm-ert hogy ne egjen meg. És feszitsd meg rendesen a pancel foliat. Ennel a keramia tipusnal annyi elonyod van hogy nehezebben rogyik be a folia a közepső kup miatt(aminek a tetejere nyilvan nem teszel dohit) de azert feszitsd meg. Lyukasztasnal arra figyelj hogy a kozepso kup feletti reszt ne lyukaszd ki.



Ha barmi kerdesed van még irj nyugodtan több mint 6 eve pipazok szinte minden nap😂. Szivesen segítek.

2020. dec. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!