Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzók! Ti nem féltek a...

Dohányzók! Ti nem féltek a dohányzás okozta következményektől?

Figyelt kérdés

Elég a cigis dobozokon látni a horrorisztikus képeket, hogy véresen köhög a nő, meg a fekete rossz fogak, meg hogy a férfi valami lélegeztetőre van kötve, meg elfeketedett lábujj meg olyan szövegek vannak írva hogy "a dohányzás megölheti a születendő gyermekét" "a dohányzás szívinfarktust okoz","a dohányzás agyvérzést és fogyatékosságot okoz" "a dohányzás következtében elzáródnak az artériák" és a többi..

Ti nem féltek ezektől? Hogyha mondjuk késöbb amputálni kell az egyik végtagotokat, vagy idő elött szét mennek a fogaitok. Vagy agyvérzést vagy szívinfarktust fogtok kapni, netán rákosok lesztek? És hogy hamarabb fogtok meghalni? Esetleg szenvedni fogtok?


2021. febr. 3. 11:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Én nem félek,mondjuk napi 3-4 szállnál nem is szívok többet.

A cigis dobozokon lévő képet meg csak azért rakják rá,hogy felfújják a dohányzás káros következményeit,és elrettentsék a népet akit ellehet,de szerintem egy dohányos pont leszarja mi van a képen,csak az érdekli hogy meglegyen a napi adagja,én is így vagyok vele.

Persze tudom hogy káros a cigi de a napi pár száll mennyiségtől amit én szívok tuti nem kerülök kórházba olyan csúnya betegségekkel ami a cigis dobozokon van! De aki pl,napi 2 dobozzal szív el na arra vonatkoznak a képek szerintem,mert az már súlyosan károsítja az a mennyiség az egészséget!

2021. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%

Én inkább alkalmi dohányos vagyok, szóval ez én esetemben talán nem olyan radikális az esélye, hogy ilyen történjen velem. Ez inkább azokat fenyegeti akik naponta több dobozzal szívják.

Igen, sajnos ezeknek a betegségeknek megvan a lehetősége, és a nagyfokú függőséget én is elítélem.

De egy csomó másik hétköznapi dolog is rejt veszélyeket. Vegyük pl az evést, rengeteg túlsúlyos ember él még sincs ráírva a kenyérre, hogy "ha sokat zabálsz meghalsz ettől is".

Aki ilyen színtű addikcióban szenved az akkor is megtalálná a módját, ha nem létezne dohány és ugyanúgy meghalna valami általa okozott más panaszban.

Szerintem ha valaki mértékkel csinálja akkor nincs akkora egészségkárosító hatása, aki pedig mértéktelenül az másban is meglelné a módját

2021. febr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Nagyrészüket nem érdekli, én 18 éve nem dohányzok, viszont fiatalon erőm teljében engem sem érdekelt, amikor még foggal nyitottam a fémkupakos kólásüveget is.


Aztán idősebb családtagjaimon végignéztem pár év alatt (8-12) hogy mit művel a cigi nameg az alkohol az emberrel már 50 éves kor felett, nameg ők mit művelnek magukkal a ciginek köszönhetően, illetve ahogy belehaltak végül a tüneteggyüttesek sokaságába, és nem utolsó sorban a hozzáállásukba a dolgokhoz.


Azóta távol tartom magamtól, és azokat is akik ennek a rabjai, mert nem százas az aki önmagát pusztítja.

2021. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%

"Szerintem ha valaki mértékkel csinálja akkor nincs akkora egészségkárosító hatása"


???

Ilyenkor kár, hogy nem tud az emberi test beszélni - bár a különböző betegségeket sorolhatjuk ide.

2021. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Mindennek van egészségkárosító hatása a mai világban, legfőképp a stressznek, ami ellen gyakolatilag semmit sem lehet tenni.


A cigi, kávé, alkohol, aztán meg a "nem tudom mi bajom, beveszek rá valamit", még rátesz egy egy lapáttal.


A szervezet sokmindenhez képes alkalmazkodni, de alapvetően nem erre van kitalálva!


Nem az a baj, ha kipróbálják, hanem az amikor rendszeres, sőt függők lesznek tőle.


Egyél inkább sok málnát, ananászt, pisztáciát, éppen elég drágák azok is, de nem hugyozta le macska vagy tehén, stb.


Már a gyártási eljárásaik is gusztustalanok a tipikus "jövedéki" vagy zárjegyes cuccoknak.

2021. febr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

"Ilyenkor kár, hogy nem tud az emberi test beszélni - bár a különböző betegségeket sorolhatjuk ide."


Itt arra gondoltam, ha mondjuk heti/havi 1-2 cigit szív el valaki.

Ha kimész az utcára akkor is ugyanúgy beszívod a káros levegőt. Vagy ha zabálod az ízfokozókkal telerakott ételnek nem nevezhető valamit.

Szerintem nem magával a dohányzással van a probléma, hanem azokkal a bolond emberekkel akik nem bírnak magukkal, és rászoknak teljesen.

2021. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A függőség sokkal erősebb, mint az egészségtudat. Emellett én még imádom is a dohányt, tehát rá sem gondoltam még a leszokásra. Negatív hatásai már előjöttek 8 év után.
2021. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem
2021. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

"Ilyenkor kár, hogy nem tud az emberi test beszélni"


Tud beszélni, beszél is, csak nem értik meg.


Dohányzás: fakó vagy szürke bőr, haj fénytelen, légúti tünetek, álóképesség gyenge (napestig sorolhatnám).


Cukor, aromafüggés : Ingadozó türelem, nyugtalanság, elégtelen alvásminőség, álmatlanság, éhségrohamok, emésztési problémák, gyenge állóképesség, ingadozó kedélyállapot. (mert szerintem a magnézium és a cink egyensúlyt megborítja a cukor)


Koffein: (Felszálló ágban) Feldobottság, erőtudat, fölborítod a világot is, optimizmus. (leszálló ágban) Letargia, mélabú, fejfájás, gyengeségérzet, szívritmus összevissza megy, /szerintem a D-vitamin és a kalciumion egyensúlyt boritja meg/


Alkohol: (napestig lehet olvasni a témában a neten)

2021. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"De egy csomó másik hétköznapi dolog is rejt veszélyeket. Vegyük pl az evést, rengeteg túlsúlyos ember él még sincs ráírva a kenyérre, hogy "ha sokat zabálsz meghalsz ettől is"


Nem az evéssel van a probléma, hanem a mozgásmennyiség hiányával, a kettő ugyanis nagyonis összefüggésben van egymással!


Ha nem mozog valaki eleget akkor többször éhes, és már unalmában is eszik, ha valaki sokat mozog, terheli magát az addig amíg mozog kevésbé éhes, amikor étkezésre kerül a sor akkor utána pedig inkább lepihen.


Amíg alszik addig sem fog enni, és nem farkaséhesen fog felébredni úgy mint aki minimálisan, vagy szinte sosem mozog eleget.

2021. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!