Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy füves cigi annyi rákkeltő...

Egy füves cigi annyi rákkeltő anyagot tartalmaz, mint 4-5 hagyományos cigaretta?

Figyelt kérdés
[link]
2021. febr. 24. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem. A THC meg alapból rákellenes hatással rendelkezik, szóval még egyensúlyozná is.
2021. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

#1 hogyne, a rák ellenszere :D

A pálinka meg az influenza ellen jó, igaz?

2021. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%

2

Ki említett ilyet?

2021. febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Ez nagyon sok mindentől függ, így nem lehet ezt kijelenteni. Függ attól milyen cigit szívsz, milyen dohányból milyen füvet tekersz. De határozottan állítom hogy egy adalékanyag-mentes dohányból és rendes, vegyszermentes fűből megtekert cigi kevesebb rákkeltő anyagot tartalmaz, mint egy arany Marlboro.


A THC a rákos sejtek osztódására semmilyen hatással nincs, a rákos betegek kezelésének fájdalmait tudja enyhíteni (és amúgy nem is a THC hanem a CBD).

2021. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem segítene a rák leküzdésében, nem írnák fel az orvosok kemoterápia mellé. Bár sok tanulmány még nem készült, tehát főleg a kemó mellékhatásai tompítását segíti.
2021. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

4

Ez sem igaz, mindkettő rendelkezik minimális rákellenes hatással. Ezt még kutatják.

2021. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A füves cigi a dohány miatt (ha az van benne) rákkeltő, tehát annyira az mint egy szál cigaretta.
2021. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%
Ha még kutatják akkor honnan tudod?
2021. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%
Úgy, hogy léteznek ezzel kapcsolatos tanulmányok, de nyilván nem mondható ki egyelőre biztosra, hogy valós hatásról van szó. Annyi biztos, hogy nem okoz rákot, mert akkor nyilván nem is használnák rákos betegek esetében.
2021. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
A marihuána egy gyógynövény, én is elhagytam a gyógyszereimet általa. (nem rákom volt)Nem a betegség miatt kezdtem el vele élni és ne is mindennapos használatra gondoljatok, 3-4 havonta egy. Addig addig míg nem kellett tovább szednem a gyógyszereimet, amit előtte 6 évig kellett. Azóta kicsit többet élek vele, de 10 év eltelt és azóta se szedek gyógyszert semmire. (akkor 5 évet jósoltak nekem kb)
2021. febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!