Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért kapok el dohányos...

Miért kapok el dohányos embertől felső légúti betegséget csók során?

Figyelt kérdés

Van realitása annak, hogy nagyjából 10 éve megfigyelem, hogy mindig ( szinte mindig) náthás leszek, köhögök amikor egy dohányos emberrel ismerkedek és csókolózunk?

Értem a csók rizikóját más emberrel is, de az viszont mindig előfordul, hogy a jelenlétemben ezek az emberek soha nem krákognak köhögnek, hanem mindig már csak másnap, vagy több nappal a sok csókolózásunk után,mert nyilván ő sem tud figyelni mindig arra, hogy titkolja, ilyenkor pedig realizálódik bennem, hogy "Fiam te se egy hete dohányzol, hanem minimum 15 éve és rohadt mélyről jön az a dörömbölő hörgés"!


A kérdésem az, hogy egyértelmű lenne, hogy nekik úgyis mindig van valami náthás hülyeségük, amit jellemzően úgyse kúrálnak, ki, mert úgyis egyebeveszik a "dohányos krákogással" szóval azon most mit kúráljon...de van egy olyan érzésem, hogy egyrészt én túl érzékeny vagyok, ők viszont rendelkeznek krónikus felső légúti valamikkel, amivel engem meg folyton megfertőznek.

A szóban forgó férfiak 40 év körüliek, tehát valóban itt 15-20 éves dohányos múlt van!

Ti mit tapasztaltatok? Mert ha jó a gondolatmenetem, akkor inkább soha többé nem lesz cigis pasim.

Én nem dohányzom és nincsenek dohányos barátaim, így nem tudok személyesen utánajárni.



2021. ápr. 5. 02:47
 1/4 Hellmano ***** válasza:
90%

Aki nem dohányzik (én sem) az elég hamar rájön, hogy ne keresse dohányos emberek társaságát, főleg ne párként, mert az megkeseríti a nem dohányos fél életét minden esetben. Nekem fiatal koromban volt egy dohányos barátnőm, akivel mikor csókolóztam olyan volt sokszor, mintha kátránypapírt nyalogatott volna az ember, persze képletesen értve. Soha többet nem választottam dohányos párt magam mellé és ez alap volt az ismerkedések során szinte mindennél fontosabb volt számomra, hogy ne dohányozzon az illető. Egyértelmű, hogy elkaphatsz mindenféle betegséget a csók során, hisz a dohányos szája tele van nikotinnal stb. amik szépen átvándorolnak ezáltal a te szervezetedbe a csók során, neki az semmi, mármint a dohányosnak, mert hozzá van szokva a szervezete, de egy soha nem dohányzónak hamar szülhet valamit a szervezetébe bejutva.


Én azt ajánlom neked is ismerkedésnél az első legyen, hogy az illető dohányos vagy sem és ha dohányos ne adj esélyt neki a továbbiakra. (persze ez rondán hangzik, de látom nálad is a dohányzás baj egy kapcsolatban így te is csinálhatod ezt nyugodtan).

2021. ápr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, attól függ kik a kollegáim, éppen milyen baráti társaságba kerülök, és mivel mindig mindenki az elfogadásról beszél és hogy ne ítéljünk elsőre, felnőttként valóban én mindig esélyt adtam és adok, próbáltam nem a szokások vagy külső alapján szelektálni. Meg nem küldhetek el mindenkit különben semmi ismerkedés nem jött volna létre. Csak ez pár évvel ezelőttig nekem sem tűnt fel, mert én is többet buliztam, többször megfáztam, éppen jeges italt ittam, úgyis beteg lettem, de most idősebben itthon vagyok, semmi olyat nem csinálok, amitől megfáznék, és pontosan látszik, hogy mindig egy új emberrel való szoros kontaktus miatt kapok el felső légúti bajt.


Jellemzően mindig sajnos cigis pasik tetszettek meg, de most már kritikusan figyelni fogok erre, hogy elkerüljem. Úgy a szag engem egyébként nem irritál, de nekem nem ér ennyit az egész, hogy ők fogékonyabbak náthás dolgokra, én meg elkapom.

Meg ezt soha senki nem érti meg, hogy egy dohányos sokkal-sokkal többször ér hozzá "koszos" kézzel a szájához, mivel pontosan tudom, hogy senki nem mos kezet cigi előtt, szóval nem is kell csodálkozni, hogy folyton magukat betegen tartják.

2021. ápr. 5. 12:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Függetlenül a dohányzástól is lehet, hogy ők éppen most meg vannak fázva, csak éppen tünetük nincs. Az is érdekes, hogy több esetben csókolóztam a partneremmel és később jöttek elő a tünetek, de ígyis elkapta tőlem a náthát. Máskor meg ő pont ő dohányzott erős náthával és mégsem kaptam el semmit tőle. Szóval ez lutri így. Persze mérlegel az ember kivel jön össze, de én nem nagyon hagytam ki randit amiatt, mert vagy náthás vagy dohányos volt az illető. Dohányzom most is, és mióta nem járok társaságba, meg hát bulizni sem azóta nem is vagyok annyit náthás. Sokszor a cigire fognak mindent, februárban 2 napit többet folyt az orrom, tehát kicsit meg voltam fázva. Már mindenki jött azzal biztos a cigi miatt. Mondom mutassatok egy embert aki nátha nélkül csinál végig egy egész szezont...:)
2021. ápr. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fúj, hogy tudsz egy büdös dohányost megcsókolni?
2021. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!