Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A tej tényleg kimossa a...

A tej tényleg kimossa a nikotint a tüdöböl?

Figyelt kérdés
Lehet elküldenek röntgenre és nem szeretném ha látszana a nikotin mert a szüleim nem tudják hogy cigizem.18 vagyok ha számit.Mindenki akit kérdeztem, azt mondták hogy igyak sok tejet:D
2010. aug. 23. 22:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
én napi 3 liter tejet megittam , de allergiás lettem rá, azóta folyton kihányom :(
2010. aug. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Jó lenne, de sajna nem :S Nekem anno egyik röntgenen sem látszott... tényleg! Volt itt egy hozzászóló aki doki!!! Meg tudná mondani, doktor úr/nő, hogy hány év dohányzás után látszik (már ha látszik) a nikotin/kátrány lerakódás a röntgenen? (engem is érdekelne)

22/L

2010. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A lerakódás a CT-n és az MR en se látszik.Ha már látszik valami,az már elég nagy baj...onna egyenes az út a tüdőgondozóba,és jön a tükrözés.

Ha benyalsz egy jó kis tüdőgyulladást az tisztitja a tüdöd,ahogy egyfojtában köhögöd fel a genyót

Amugy az baromság h kitisztul x év alatt,sose fog!

2010. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves 13:27. A légcsőben lévő csillószőrök folyamatosan azon dolgoznak, hogy a beszívott levegővel a tüdőbe jutott szennyeződéseket kitessékeljék onnan. Dohányzáskor a beszívott füstből a kátrány és a nikotin egy része felszívódik a véráramba. A bejuttatott szilárd salakanyagokat nem lehet a tüdőben megfigyelni sem átvilágítással, sem felvételen, sem CT vizsgálattal (MR-rel nem nagyon vizsgáljuk a tüdőt). Ám az okozott következmények már többféle módon vizsgálhatók. (Bár mindenki tudja, ilyen kockázatai vannak a dohányzásnak: szív- és tüdőbetegségek, szívinfarktus, az agyvérzés, az idült obstruktív légúti betegség (COPD), a tüdőtágulás és a rák (elsősorban a tüdőrák, a gége és a szájüreg rákos megbetegedése, a hasnyálmirigy-rák), az impotencia valamint az alulfejlett baba kialakulásának jelentős kockázati tényezője.) Azt mondanám, hogy gyakorlott szem rögtön észreveszi egy mellkas felvételről a tüdőszövet képe alapján, hogy erős dohányos-e az illető.


A doktor.

2010. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
57%
Én napi egy liter tejet szoktam letüdőzni.Két szívószálat rakok az orrlyukaimba és úgy szívom fel egy pohárból.Kellemes érzés.A hatását nem tudom, hogy jó e nikotin ellen.De egy ideje túrót köhögök fel....így anyukámnak is megspóroltam pár száz forintot, hogy nem kell túrót vennie....
2010. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!