Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A marihuána az a drog amit ha...

A marihuána az a drog amit ha kipróbálok, nem szokok rá csak többszöri használat után?

Figyelt kérdés

2021. jún. 13. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Többszöri használat után sem feltétlenül. Fejben dől el. Nekem havonta elmegy pár cigi a haverokkal, de abszolút nem vagyok függő.
2021. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Fizikailag ugyan nem szoksz rá, de ha kipróbálod megismersz egy érzést. Ez egyféle nyugalmat, belassulást, vagy pl vicces nézőpontokat ad. Viszont ezt a féle nyugalmat másként nem lehet elérni. Később jöhetnek problémák az életben. Lehet olyan hogy valaki pl nem tud esténként kikapcsolni, elaludni. Ilyenkor pedig hiányozhat az az érzés amit a fű tud nyújtani. Az emberek egy része persze ezt kontroll alatt tudja tartani, hiszen a fű nem egy erős cucc a drogok közül. Viszont nem lehet tudni előre hogy kinek mennyire jön be ez az egész. Van aki megismeri, és elkezdi rosszul használni. Van aki pl menekül az élete, és a problémák elől - és újra, újra beszív - így viszont hamar függőséget is okozhat. Előre nem lehet tudni hogy ki mennyire kezd vonzódni a fű általi lazulásra. A függőség meg úgy alakul ki hogy általában az ember észre sem veszi. Tehát összességében nem teljesen veszélytelen a dolog..
2021. jún. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

#2: igazából minden szernek a "gyengék" esnek áldozatul.

Ott van pl a népi drogunk az alkohol. Nem a fizikai függőség, ami beszippantja az alkoholistát, az majd csak 20 év múlva a végső stádium.

A lelki függőség sokkal rosszabb, mert gyenge vagy, hogy tegyél ellene.

Dohanyzás ugyanez. A nikotin függőség túl van lihegve, hogy el lehessen adni a nikotin tapaszt Ami mellé persze ugyanúgy dohányzik az ember, mert igazából a rituálé ami kell a lelkének.

2021. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A fű nem erős drog, ez igaz. Úgy voltam, mint kérdező, egy két cigitől vajon rá fogok szokni? Áá, nem, dehogy, én tuti nem. Végül 14 évig voltam a rabja, nem is akartam nagyon letenni, anyagilag nem jelentett gondot, imádtam szívni. Aztán az utolsó években, mikor már ébredéstől lefekvésig csak tekertem a cigiket, szinte tiszta pillanatom is alig volt, nos eldöntöttem: ennek véget kell vetni. Kb.másfél hónapig nekem iszonyú szar volt. De az utolsó cigim valóban az utolsó lett, és jelenleg 18 hónapja teljesen tiszta vagyok, ráadásul még a dohányzásról is sikerült lemondanom, 10 hónapja nem szívom azt sem. Inni sosem szoktam, nem igazán rajongok semmilyen alkoholért sem. Szóval megszabadultam minden függőségemtől, és teljesen megváltozott az életem, természetesen pozítiv értelemben.

Ezzel nem akarom azt mondani, hogy a fű az rossz dolog. Mert nem az. De akinek gyengébb a lelke, mint az enyém is volt, ne nagyon kísértse a sorsát. Mert könnyű csapdába esni. Kimászni viszont iszonyatosan nehéz. Ja és 36 éves, és nő vagyok. :)

2021. júl. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!