Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen érzés a tubákolás és a...

Milyen érzés a tubákolás és a bagórágás? Mennyire hasonlítható maga az érzés más típusú dohányzásokhoz viszonyítva (pl. cigaretta)?

Figyelt kérdés

Nem vagyok dohánypárti, soha életemben nem bírtam a cigaretta szagát, de még a "mű cigi" - icos, elektromos - szagát sem. (Más a helyzet a pipával, vízipipával és bizonyos mértékig a szivarral de ez egy más kategória.)


Elsősorban engem az érdekel hogy miben különbözik a kérdésben említett két tevékenység élményben a normál dohányzáshoz viszonyítva? (Pl. mennyire jó dolog állandóan tüsszögni hogy az ember "taknya-nyála" összefolyik, esetleg olyan szép nagy zöldet köpni, mint az útilapu, közben olyan szép sárga fogakkal rendelkezni mint az egyéves ló? - kérdezné ezt egy laikus ember, aki csak a külsőségeket látja.)



2021. jún. 15. 17:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy a "nem dohánypárti" nálam nem azt jelenti hogy elítélem a dohányzást és a dohányzókat. Egyszerűen nem vágyom rá, bár attól még érdekelhet. Pl. egyik ismerősöm (fiatal srác, amúgy nagy Gyűrűk Ura fan - sokáig odáig volt a pipáért. Nagyon szép pipagyűjteménye volt és olyan finom illatú dohányokat szívott hogy még nekem is összefutott a nyál a számban, amikor a dohányt megszagoltam. Meggyújtva pedig a füstje egyáltalán nem volt bántó vagy kellemetlen (állítóm hogy még jobb, azaz enyhébb és lightosabb is volt mint ezek a kínai füstölők). A szivarokhoz is volt szerencsém. Legalábbis szokféle minőségit szagoltam meg, mielőtt meggyújtották volna. Maguknak a szivaroknak nagyon kellemes, aromás, enyhén füstös aromájuk volt, viszont meggyújtás után a füstjük számomra már túlságosan tömény és erős volt, de még mindig nem olyan elviselhetetlen mint a cigiszak. A vízipipát pedig jómagam is próbáltam és azt kell mondanom hogy egészen jó és különleges élmény volt. 🙂 Én a dohányzásra úgy tekintek, mint az emberi kultúra egyik szrves részére, én csak a cigarettát és a cigi pótlókat nem bírom.
2021. jún. 15. 18:00
 2/5 A kérdező kommentje:
*Elnézést, az elején elírtam; elítélem a dohányzást, mint KÁROS SZENVEDÉLYT és az olcsó bolti cigarettákat, de nem ítélem el MAGUKAT A DOHÁNYZÓKAT (hiszen egy részük hobbiból csinálja, a másik részük pedig rá van függve és többnyire akaratlanul)!
2021. jún. 15. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Rossz érzés és nincs is értelme meg káros is.
2021. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

# 3

Igen tudom hogy káros (lévén én sokáig alkohol függő voltam), de attól engem még érdekel hogy mégis milyen érzés tubákolni és bagót rágni?

DE NEM ÚGY MINT FÜGGŐSÉG, hanem ilyen általános hétköznapi szinten - mint a pipázás, aminek őszinte hódolója vagyok (plátói szinten), mind a szivarozás - amit távolról tisztelek, és mind a vízipipa, amit személyesen is kedvelek - és amúgy a dohányzás egyik legkifinomultabb formájának tekintek.


Én csupán a bolti cigarettát utálom tiszta szívből, ezért is ragadtatam el magamat a legelején. Csupán Freud-i elszólás volt.

2021. jún. 15. 20:03
 5/5 BringaManó ***** válasza:

"de nem ítélem el MAGUKAT A DOHÁNYZÓKAT (hiszen egy részük hobbiból csinálja, a másik részük pedig rá van függve és többnyire akaratlanul)!"


hogy nem ítéled el az embert, csak a káros tevékenységét, az még rendben van. de azt a logikai összefüggést, amit a fenti mondat sugall, nem egészen értem: ha hobbiból csinálja valaki a hülyeséget, az felmentést jelent?... :-o

és ha függőként csinálja, akkor nem tehet róla, hogy hülyeséget csinál?...

2023. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!