Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tubákolás hogy működik? Van...

Tubákolás hogy működik? Van közületek tubák függő? Ha igen, milyet használtok? Segít leszokni (vagy átszoktatni) a "füstös" dohányzásról?

Figyelt kérdés

2019. jan. 14. 16:12
 1/3 anonim válasza:
Én egy ideig toltam, szerintem sokkal nagyobb kárt csinál, mint a cigaretta, ezért már nem élek vele. Egyfolytában el volt dugulva az orrom, 2x meg is betegedtem tőle, sőt mióta nem élek vele, sem szívok több cigit, mint míg tubákoltam is. Amúgy osztrák jbr wintergreent használtam.
2019. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Azt elfelejtettem leírni, hogy az orrodba kell beszívni, én általában feltekert pénzzel csináltam, vagy esetleg üres tollal (betét nélkül), aztán 5 perc múlva ki kell fújni az orrodat.
2019. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A tubák nem más, mint finomra őrölt, szárított dohánylevél. Kicsit kevesebb adalék van rajta, mint a cigaretta dohányon, de sokkal finomabb, majdnemhogy por állagú. Régebben tubákos szelencébe (kicsi fa, bádog, vagy más fém dobozocska) rakták bele, majd innen egy csippentésnyit szórtak a kézfejre, vagy a kézfej oldalára és egy gyors szippantással az orrba szívták fel a dohányport. Ott abból a nikotin kioldódott. Általában tüsszögés okoz, az orrnyálkahártya megduzzad, többször okozhat orrvérzést, illetve ha nem jó az orrszőrzet, akkor könnyen megy lentebb is, ami szintén nem jó. Nem túl sok tubákos van manapság és nincs túl sok tubákdohány sem, de egy jó dohányörlővel lehet csinálni a sima dohányból is. Segíteni csak a nikotin elvonási tünetek ellen jó. De arra ugyan úgy megteszi a tapasz, tabletta, rágó (akár kombinálva is).
2019. jan. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!