Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Alacsony vérnyomás a cigi...

Salalala11 kérdése:

Alacsony vérnyomás a cigi abbahagyása miatt ? 27F

Figyelt kérdés
Végre elhatároztam hogy leteszem a cigarettát. Első napon azt vettem észre hogy rettenetesen tompa vagyok. Megmértem a vérnyomásom délelőtt és 92/52-es értékek jöttek ki. Nekem alapból alacsonyabb a vérnyomásom az átlagnál de mostmár éreztem is hogy mintha nem lenne minden rendben. Ezután gondoltam én túl gyors tempóban akarok leszokni és elszívtam egy cigarettát amitől elég rosszul lettem. Légszomjam lett és úgy éreztem elajulok. Létezhet hogy a cigi elhagyása ilyen mértékben befolyasolja a vérnyomást ?

2021. júl. 6. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2021. júl. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a cigaretta azért hasznos mert ahogy megnöveli a vérnyomást gyorsabban jut el a vér az agyba, emiatt gyorsabban képes gondolkozni az ember. Ezért is mondják, hogy a cigaretta a gondolkodó ember legjobb barátja. Persze, káros, de ma már mi nem az? :-)
2021. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell kifogásokat keresni, amik segítenek visszaszokni.


90/60 a vérnyomásom, és igen, extrém tompa voltam miután leraktam a cigit. De ez az állapot nem tart örökké, csak az első néhány nap ilyen.


Emellett még lehet számítani szorulásra és egyéb kellemes tünetekre is, amik kb. 1 hét elteltével enyhülnek. A nikotin durván felgyorsítja az anyagcserét, a szervezeted most próbál visszaállni a normális ütemre, amit te lassulásként értékelsz.


Elmúlik, ne aggódj.

2021. júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!