Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet a dohányzásról...

Hogyan lehet a dohányzásról leszokni a leghatásosabban?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen nagyon sokan dohányoznak, és a cigiszünetekben jó beszélgetni máskokkal. A családomban is sokan dohányoznak, azok a rokonaim akikkel sűrűbben találkozok mindenki dohányzik (a gyerekek kivételével)

A feleségem ritkán gyújt rá, neki 1 doboz cigi elég 2 hónapig is, gyerekünk nincs.

Hogyan tudnék úgy leszokni, hogy ne akarjak akkor se rágyújtani, ha mindenki dohányzik körülöttem?


Kitöltöttem egy tesztet a leteszemacigit.hu-n azt írta ki, hogy lelki függőségem van. Ez a jobb, vagy a rosszabb eset?



2021. júl. 14. 08:56
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%
Egyértelmű a leírásod alapján, hogy ez inkább lelki eredetű. A legegyszerűbb módja, ha nem gyújtasz rá, de tudom, ezt nagyon nehéz megállni, ha körülötted állandóan szívják. Erre találtak ki mindenféle dohányzáspótló megoldást, pl. dohányhevítőket, elektromos cigarettákat.
2021. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan tudnék úgy leszokni, hogy ne akarjak akkor se rágyújtani, ha mindenki dohányzik körülöttem?"


Ez olyan, mint a házasságban a hűség. Csak döntés kérdése. Egyébként, ha leszoksz még egy évtized múlva is érzed a "rágyujtanál" érzést. Ez is döntés kérdése, nem gyújtok rá és ennyi. Én több, mint 20 évig, napi 2 dobozzal szívtam és 2010-ben szoktam le. Egyik délután, mikor elfogyott a második doboz is este 7 körül akkor elhatároztam, hogy abbahagyom. Azóta sem gyujtottam rá. Sokkal könnyebb leszokni, mint gondolják az emberek. Csak ne helyettesítsd semmivel, mert a függést segít fenntartani. Se szotyi, se csoki, se rágó, se semmi.

2021. júl. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A leghatásosabb ha egyik napról a másikra abba hagyod.

20 év kemény bagózást hagytam abba , és máshogy ez nem megy.

De ehhez akarat erő kell.

2021. júl. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
E-cigire váltva könnyebb leszokni. Én nem hagytam el teljesen azt sem, de nagyon ritkán kívánom már meg. Rendes cigit nem tudnám már elszívni. Sőt, büdösnek érzem, ha körülöttem szívjám. Beleszívtam buliban azóta 1-2x, de nagyon köhögtem már. E-cigit javaslom mindenképp.
2021. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

E cigiből nikotinmentes, vagy nikotinos liquidet érdemes venni?

2021. júl. 15. 12:45
 6/7 A kérdező kommentje:
*E-cigihez
2021. júl. 15. 12:46
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Semilyet! Még a rágyújtás mozdulatsorát is töröld az emlékeidből.
2021. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!