Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Édesanyám csütörtökön volt...

Édesanyám csütörtökön volt mellkas CT-n, mivel a tüdőszűrőn köteges infiltrátrumokat találtak nála. Valakinek volt hasonló?

Figyelt kérdés

Mindkét tüdejében 1-3 mm méretű nodulusok találhatóak,ezeket korábbi folyamat maradványainak írta le az orvos (covid, vagy tüdőgyulladás). A mellékvesében 17x14 mm méretű, CT felvétel szerinti adenoma található. Anyu egészségügyis, így ő igyekszik ezt úgy felfogni, hogy majd a háziorvosa megmondja, viszont az orvosa két hétig szabin van, nem bízik másik dokiban így megvárja. Én viszont addig beleőszülök a stresszbe, google ugyan nem az orvosom, de a barátom, és már mindent mindennel összeolvastam, áttéttől kezdve tüdőrákon át mellékvesedaganatig.

Pár hete volt anyu nagylaboron, volt 1-2 értéke, ami magasabb, de főleg koleszterin, húgysav.

Akinek volt hasonló diagnózisa,mit tapasztalt, mennyire van okom aggódni? (Anyum, ahogy írtam, "lazán" fogja fel, de legalább a dohányzást abbahagyja ennek hatására! )


Köszönöm előre is mindenkinek!



2021. júl. 26. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel CT beutalót csak szakorvos állíthat ki, ezért felesleges ezzel háziorvoshoz menni, szakorvoshoz kell visszamennie és megmutatni a leletet. Nem értem, hogy ha mellkasi CT volt, akkor hogy lett abból mellékvese adenoma diagnosztizálva,esetleg még a felvételen látható, de ebben az esetben arra specifikus vizsgálat kellene,ez alapján nehéz lenne bármilyen terápiát is alkalmazni.
2021. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A sima sztk-s, munkahelyi alkalmassági tüdőszűrőn vették észre az infiltátrumokat, kapott beutalót a tüdőgondozóba, de augusztus végére. Ezért inkább elment egy privát helyre, ahol megcsinálták a mellkas CT-t, tudni szerette volna, mi ez,így kapott mindenféle diagnózist, a mellékvese mellett érelmeszesedés, tüdőtágulat is van a leletén.
2021. júl. 26. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért nem értem, mert szakorvosi javaslat nélkül ionizáló sugárzással járó vizsgálatokat nem lehet elvégezni.
2021. júl. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!