Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigi a sugárzástól okoz...

SIDLER22 kérdése:

A cigi a sugárzástól okoz tüdőrákot?

Figyelt kérdés

Persze hallani mindenhonnan, hogy 70 valahány rákkeltő anyagot tartalmaz, de ebbe szerintem még a legkisebb mértékben káros anyagot is beleszámolták, hogy jó ijesztő szám jöjjön ki.

De igazából mi az ami tüdőrákot okoz a cigiben? Főleg a sugárzás és a többi kémiai folyamat igazából elhanyagolható vagy a sugárzás IS és még a többi anyag kémiai folyamatai is jelentősen?



2021. okt. 30. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
A füsttel kormot szívsz be, ami lerakódik a hörgőkben, és gyulladást idéz elő. A folyamatos hörgőgyulladás elrákosodhat (ha abbahagyod is, évek kellenek, míg kitisztul a tüdő).
2021. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Na, egy dolog van, amit a cigi nem csinál. Az a sugárzás.
2021. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Milyen sugarzas...?


Az egestermekek (korom, katrany, kismillio egyeb vegyulet) okoznak rakot, kinel elobb, kinel kesobb. Felesleges a kifogasokat keresni hogy szerinted nem is ugy van es kulonben se veszelyes. De, veszelyes, art az egeszsegnek, ne szokj ra soha.


Majd' 20 evig dohanyoztam, a csaladban is volt a dohanyzashoz kozvetlenul kotheto halaleset, tudom mirol beszelek.

2021. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha Csernobil-ból csempészett ukrán cigi, akkor lehet.
2021. okt. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam, hogy a cigiben az ólomnak valamilyen sugárzó izotópja van és az sugároz.
2021. okt. 30. 16:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

En hallottam olyat is, hogy az ureges es lapos Fold melyen gyiklenyek laknak akik titkos tarsasagokon keresztul uralkodnak az emberisegen.


A cigaretta nem sugaroz jobban, mint a kornyezeted, es nem attol veszelyes.

2021. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sugároz a cigaretta:


[link]

2021. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tartalmaz benzpiréneket, amelyek síkalkatú molekulák, ezek képesek interkalálódni a DNS szálak közé.
2021. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A cigarettának radioaktív sugárzása van, sajnálom, hogy itt kellett megtudnod.

Azt hiszem egy szál cigi kb 250-szerese a normális földi sugárzás értékének.

2021. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az ólom elég stabil elem, mint az arany is. (egy elektron különbség van). Éppen az ólmot használják általában sugárzásvédelem érdekében. Az ólomnak négy természetes izotópja van, ebből három más radioaktív anyag bomlásterméke, így nem sugárzik. Természeztben pedig jellemzően vegyületeiben fordul elő, cigarettában nem. Ha be is vinnéd, maximum ólommérgezést kapnál. Ahogy írták a korom a kátrány és maga a füst roncsoló hatása az, ami a tüdőrákhoz vezet.
2021. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!